Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
100-qnov - напреднал
Здравейте. Помпа Вида работи без проблем,но срещне ли съпротивление на струята и спира. Имам пръскало,което със другата нямаше проблем да се полива,но с тази просто си спира след 10 минути. Губи се налягането.
шоп - майстор
Прегледай лоената набивка.
100-qnov - напреднал
чет юли 21, 2022 10:12 pmшоп написа:
Прегледай лоената набивка.
Вчера я смених и пак така
LazarGanev - "Велик майстор"
Не мисля, че проблемът е в помпата, а в задпомпеното устройство - неправилен избор на разпръсквач с пад на налягане по-голям от възможностите на помпата
100-qnov - напреднал
пет юли 22, 2022 12:31 amhidrazin написа:
Какво е пръскалото?
:partyman:
Най-обикновено. Малък отвор с конус над него,за да разпръсква във формата на чадър
100-qnov - напреднал
пет юли 22, 2022 7:29 amLazarGanev написа:
Не мисля, че проблемът е в помпата, а в задпомпеното устройство - неправилен избор на разпръсквач с пад на налягане по-голям от възможностите на помпата
Другата ми помпа се развали нагнетателната турбина и затова сложих тази. Еднакви параметри,но с другата нямаше проблеми изобщо дълги години. Беше с фибър,а тази се оказа с набивка като на външен вид са едни и същи
LazarGanev - "Велик майстор"
пет юли 22, 2022 10:27 am100-qnov написа:
Еднакви параметри,
Дай да ги видим тези параметри, фибъра или набивката нямат отношение. Махни пръскалото и запуши маркуча с ръка - ще видиш че не е проблем. Някои модели Вида са с напор 15м
100-qnov - напреднал
[/img]
пет юли 22, 2022 11:17 amLazarGanev написа:
пет юли 22, 2022 10:27 am100-qnov написа:
Еднакви параметри,
Дай да ги видим тези параметри, фибъра или набивката нямат отношение. Махни пръскалото и запуши маркуча с ръка - ще видиш че не е проблем. Някои модели Вида са с напор 15м
Прикачен файл:
DSC_6063.JPG
Това са. Другата е същата,но при нея нямаше проблеми. При тази като запуша с ръка маркуча и спира. Вади вода от 6 метра
big_dragon - специалист
Това не е табелка на помпа от Видин, а на електродвигател от Троян...

Тема "Проблем с помпа Вида" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: