• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
mtvachev - напреднал
пет авг 19, 2022 6:34 pmhidrazin написа:
пет авг 19, 2022 3:08 pmmtvachev написа:
...Това намирам като характеристика за модела:...
Тоя Einhell става ... да си миеш краката. Не за разпръсквачи.
:partyman:
Да, разбрах :) разбрах и как да разчитах характеристиката. Можеш ли да ми препоръчах нещо или да разделям кръговете на три и тогава избора на помпа става една идея по-лесен.
E, щом вече имаш очи, за параметри, а загатваш и разпределение, остава да се ориентираш към по правилната марка.
Не, че другите не вършат работа.
mtvachev - напреднал
пет авг 19, 2022 7:36 pmТрифон П.Трифонов написа:
E, щом вече имаш очи, за параметри, а загатваш и разпределение, остава да се ориентираш към по правилната марка.
Не, че другите не вършат работа.
:partyman: и днес не е празен ден ;) Хубаво е когато човек научава нещо ново всеки ден. Нямам идеи от марки, а помпите са ми нова материя. При три кръга с налягане от 3 бара нужният дебит е 2000 литра на час (33 л/ч). GRUNDFOS JP 4-54PT-H май ще се справи с тази задача.
Прикачен файл:
Screenshot 2022-08-19 202316.jpg
kr1100 - майстор
пет авг 19, 2022 6:05 pmtorbalan написа:
...Около оградата имам 50 броя източна туя. Още три имам в двора, още три смарагдови и две кълбовидни, не знам как се казват.
Никога не съм ги пръскал, нито пък съм ги поливал самостоятелно.
OK - имам наблюдение на съседа си. Има насададени покрай общата ни ограда. Всяка есен / пролет идват от фирма да му презасаждат по 2- 3 бр. Има изградена система за напояване.
Но като започнат да покафеняват и нова ту. Идват от фирмата да му кастрят покафенелите клони, пръскат с инсектициди. Питах 1 път имало буболечки / не зпомних , а и не мне интересува името им/ . Модела на туите не го знам.
Сега в горещените пак се оформиха 2-3 кафеникави. :? Ще ивдим наесен каков ще е.
yanko78 - специалист
Тука стават мухабеди от 1001 нощ. Ела в Софрониево, да видиш от 250 туи, за 5-6 годиин, да има 1 изсъхнала. Може и на по питие да ти разкажа през какво съм преминал, покрай напояването, може би да си отговориш на някои от въпросителните.
torbalan - Дървен философ
Като цяло поливам много малко. Ако нещо стига до туите, то е когато поливам тревата.
Тези в двора на кучето не са поливани поне от пет години.

Прикачен файл

DSCF6597.JPG Кълбовидни

Прикачен файл

DSCF6596.JPG Самаргтови туи.

Прикачен файл

DSCF6595.JPG Тези не са поливани поне от пет години.

Прикачен файл

DSCF6598.JPG 50 броя около оградата.
kr1100 - майстор
Янко и Торбалан - може би проблема е в почвата.
при нас е глинеста. След дъжд стъпиш ли после с кирка се копае..Подпочвените води също много ходят нагоре надолу според сезона . Сега където не е поливано има цепнатини широки 1,5-2 см и дълбоки
  • 1
  • 2

Тема "Моята напоителна система - Вила" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: