Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Ал_ - специалист
Аз се приближавам все повече до нула на брой места за минаване с тример, така че чудесно го разбирам
papalin4o - специалист
вт сеп 13, 2022 8:24 pmLutchezar написа:
А защо зоната не я минаваш с тример? Със сигурност и други места косачката не може да се завре.
Ами не е проблем да минавам с тример, но не ми е удобно и не става равномерно както с косачката.
radius - майстор
Може да се лепне с ПУ лепило за дърво клас D4 и айде готово.
Примерно Акфикс.
https://vikiwat.com/lepilo-poliuretanov ... akfix.html
papalin4o - специалист
ср сеп 14, 2022 7:55 pmradius написа:
Може да се лепне с ПУ лепило за дърво клас D4 и айде готово.
Примерно Акфикс.
https://vikiwat.com/lepilo-poliuretanov ... akfix.html
Аз мисля с ПУ силикон направо да го лепна. От тези които са за челни стъкла за автомобили.
вт сеп 20, 2022 10:08 ampapalin4o написа:
Аз мисля с ПУ силикон направо да го лепна. От тези които са за челни стъкла за автомобили.
Недей мисли повече, ами лепи с ПУто.
Каквото съм наклепал с ПУ, Планекс на са се оплакали.
papalin4o - специалист
вт сеп 20, 2022 12:37 pmТрифон П.Трифонов написа:
вт сеп 20, 2022 10:08 ampapalin4o написа:
Аз мисля с ПУ силикон направо да го лепна. От тези които са за челни стъкла за автомобили.
Недей мисли повече, ами лепи с ПУто.
Каквото съм наклепал с ПУ, Планекс на са се оплакали.
Точно! И аз съм лепил много неща с ПУ и съм предоволен!
Благодаря на всички! Ще сложа снимки когато го завърша.
Сега се чудя дървото с какъв лак да го лакирам и съм се спрял май на Бохемит, понеже в града това е най-доброто което се продава (има и Тимер).
Не са чували за Сикенс, Бекер или Сократес.
EDI - майстор
Ползвай ли Тикурила или български лакпромски лазур, заеби другите простотии.
radius - майстор
Еди, радвам се, че вече не препоръчваш Дуфа, защото аз останах много силно разочарован, а съм им спазил цялата система 1:1. От мен ДУФА ЗА ВЪНШНО - Не !!

Автора, ползвай Бохемит, но Естетик Профи- доста по-скъп, но има защо. То сигурно 1 кутия ще те оправи за 3 ръце, така че няма да е много набутващо.
schuldiner - майстор
В Разград нали има куриерски услуги? Една кутия лак отвсякъде можеш да си поръчаш. Но и Бохемит става.
Мислил ли си да монтираш цели дъски? Особено горната не трябва да има снадка, която да задържа вода. Страничната задължително трябва да е повдигната от пръстта. Не е проблем да се мокрят, проблем е да не могат да изсъхват.
Ако решиш да са цели дъски, горната трябва да е 18-20 см, за да покрива страничната с малък откапващ ръб 1-2 см. Да не е съвсем хоризонтална, а с лек наклон навътре към лехата, също с откап /просто фрезоваш каналче/. И на двете дъски, за да не се измятат и цепят, им направи по 3 тигела 1 см дълбочина на гърба - хем да хваща ПУ-то.
papalin4o - специалист
ср сеп 21, 2022 6:54 amschuldiner написа:
В Разград нали има куриерски услуги? Една кутия лак отвсякъде можеш да си поръчаш. Но и Бохемит става.
Мислил ли си да монтираш цели дъски? Особено горната не трябва да има снадка, която да задържа вода. Страничната задължително трябва да е повдигната от пръстта. Не е проблем да се мокрят, проблем е да не могат да изсъхват.
Ако решиш да са цели дъски, горната трябва да е 18-20 см, за да покрива страничната с малък откапващ ръб 1-2 см. Да не е съвсем хоризонтална, а с лек наклон навътре към лехата, също с откап /просто фрезоваш каналче/. И на двете дъски, за да не се измятат и цепят, им направи по 3 тигела 1 см дълбочина на гърба - хем да хваща ПУ-то.
Да, не е пробем да поръчам една кутия лак, но много се чудя какъв. Точно на Бохемит Профи 10 съм се спрял, Мисля, преди лака да купя импрегнатор пак на Бохемит за да намажа дъските.
Горната мислех пак да са две дъски вагонна шарка, точно заради шарката, но като се замисля сте прав, че не е хубаво да се задържа вода. Мога да обърна вагонната навътре, и там няма шарка, но няма смисъл да ги хабя, по-добре да взема две калибровани дъски 20см. и да сложа тях, обаче дължината ми е 6.70м., а дъските са по 4м. освен където е надката, ще сложа хубаво силикон да уплътни и после ще го изчистя.
Да, странично не опират до земята, има лек отвор, който мислех да запълня с летва 2х3. Просто височината на бетона е повече от две вагонни шарки, а трета и да я режа за 2-3см., не ми се занимава.
За трите тигела имате предвид на страничните и горните, нали така? И да са по цялата дължина на ламперията или не е нужно?
Благодаря за съветите, определено са ми от полза, понеже не съм чак такъв майстор, даже се занимавам като хоби предимно.

Тема "Обличане на бетон с дървена ламперия (вагонна шарка)" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: