• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pipilica - майстор
Поликарбоната има голямо температурно разширение и с каквото и да го залепиш ще се скъса ако не е завинтено близо до слепката.
nautilus33 - майстор
Останаха ми малко опадъчни парчета и с тях оправих нещата(поне за сега). Сложих им монтажно лепило за външна употреба и ги залепих отдолу, под връзката между двете парчета, които съединявам. Вчетра си купих SOUDAL PU Flex 40FC, с което ще мина фугата отвън. Според това, което пише на опаковката, трябва да свърши работа. Сега обаче изкочи друг шпроблем, който ще трябва да реша днес или утре. След поставянето на покрива, се оказа, че не мога да отварям прозорците, понеже лоста, с който ги отварям опира в ръба на покривния лист. Нещо с което не съм се съобразил. Ще трябва да ги сваля и да измисля някаква колянова връзка или в краен случай, като дойде топлото време ще се качвам по стълба, и ще ги отварям така, като трябва да видя и как да ги закрепя, че да останат отворени, защото закрепването в случая, ставаше с лоста за отваряне. Не успявам да открия снимки на Митлайдер отвътре, да видя как е изпълнено при оригинала.

Ето и снимки, но не се вижда добре от светлината. На панти е закачено лостчето. Отворен съм за предложения :)

Изображение
Изображение
miroki - майстор
Сложи една кница (или триъгълник от две винкелчета), да стърчи и като я дърпаш надолу да се отваря прозореца.
Покрива обаче е съвсем равен. Поликарбоната иска огъване за да е здрав, така може да провисне. Мисля, че трябеа да сложиш още разпорки. Колко на колко е светлата част.
nautilus33 - майстор
Къде точно да го сложа този триъгълник, че не ми стана ясно? В момента трябва да бутна лоста нагоре, за да отворя, и го застопорявам отдолу, за да седи отворено. Ако можеш да го начертаеш на снимката. Иначе да- покрива е равен, нямаше как да огъна профилите. Направил съм го както е показан в интернет за този тип оранжерия. Разстоянието между профилите е точно 1м. Дължина на единия скат е 150, а на другия 140см. Няма напречни профили.
kr1100 - майстор
@ "....Останаха ми малко опадъчни парчета и с тях оправих нещата(поне за сега). Сложих им монтажно лепило за външна употреба и ги залепих отдолу, под връзката между двете парчета, които съединявам. Вчетра си купих SOUDAL PU Flex 40FC, с което ще мина фугата отвън. Според това, което пише на опаковката, трябва да свърши работа. "

Залепи в/у снадката алуминиева самозалепваща лепенка / има различни широчини/. На чиста повърхост на поликарбона залепена при мен държи вече 8 ма година и няма разлепени участъци.

Дай 1 снимка на прозореца
miroki - майстор
На горния винкел. Няма как да го нарисувам в темата.
Като стърчи две педи навътре и като го дръпнеш на долу ще се вдигне прозореца. До колкото писа има панти горе.
За да е по-здраво може да го захванеш и за долния винкел да стане триъгълник. Ако трябва и овално да не пречи. Иначе може да се счупи заварката.
Може и краче да му сложиш да лежи на него после. Но ще трябва с въже да го прибираш при затваряне.
nautilus33 - майстор
Към 13:30 ще мога да снимам и кача снимката. Мисля, че няма да стане с триъгълника. Да, спанти е, но са заварени отвъншната страна, горе. За да стане с триъгълник, предполагам трябва пантите да са някъде по средата, или се бъркам.
nautilus33 - майстор
Ето снимките, дано се вижда добре.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
miroki - майстор
Нали навън се отваря?
Нещо такова, като долното винкелче е такова, че да минава.
А синьото не е задължително, а е подпирка, ако искаш да не се задържа под напрежение, а да се подпре на нея. И после като се вдигне леко да се дръпне. Да се затвори. Като крак на изтеглящ матрак на диван.

Прикачен файл

IMG-82842.jpg
kr1100 - майстор
за какъв чеп заварки на панти и то от външна страна.
Прозорците са малки .
Вътрешни панти можеш да си направиш от винкел 45х45 мм и отвор за остта 10мм . Винкела го хващаш със самонарезни към профила на оранжерията.
Ако ще слагаш по-късно автомати - 45 градуса отваряне на прозореца. Автоматите имат 2 отвора на хидр. цилиндър за степента на отваряне.
Слагай автомати - пр. днеска ще забравиш да ги отвориш в други ден да ги затвориш. Те си знаят - започват да отварят на 18 гр.
Последна промяна от kr1100 на пет мар 29, 2024 9:25 am, променено общо 1 път.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: