• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
Зимата няма да я използвам! Не мога да я отоплявам. Фугите са огромни, ама не са между капандурата и профила на вратата, а между вратата и "касата"! Просто качеството на изпълнение на фирмата е такова. Допуски огромни. Догодина ще преработя двете чела и вместо с найлон, ще ги направя с поликарбонат. Тогава вече ще заприлича на нещо.
kr1100 - майстор
съб мар 16, 2024 8:54 pmDjack написа:
Зимата няма да я използвам! Не мога да я отоплявам. .....
В голяма грешка си.
Зимата вътре виреят спокойно ; салати, марули, лук и чесън за зелено, спанак,, репички /Глориета/, магданоз, "салата" Крсе / кресон, Не се плашат от студ. Ако навън е под минус 5 гр хвърли в/у салати/марули 1 тъкан срещу слани , за да не попарват листата им ледени капки от конденза.
Djack - специалист
Знам ги тези неща. И друг път съм имал оранжерия. Студено е при мен. Няма ли слънце, температурата вътре е равна на тази на околната. Ранчото ми е малко далече, не живея там и обслужването е малко по-трудно. За сега приоритет ми е да спася и овардя лятната продукция.
nautilus33 - майстор
Направих грешка при рязането на листа за покрива, и го скъсих с 10см. Освен с лайсна за свързване на поликарбонат, има ли някакво лепило с което мога да залепя парчето. Мисля да го сложа в долния край, за да мога да го "обслужвам по лесно". Ще ги събера максимално едно до друго, и откоре ще мина с някакво лепило по фугата. Има оснала полиуретанов уплътнител, от този като салам, но не знам дали издържа на УВ. Иначе лепи здраво.
пет мар 22, 2024 10:45 amnautilus33 написа:
... Има оснала полиуретанов уплътнител, от този като салам, но не знам дали издържа на УВ. Иначе лепи здраво.
Издържа.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 22, 2024 10:45 amnautilus33 написа:
Направих грешка при рязането на листа за покрива, и го скъсих с 10см. Освен с лайсна за свързване на поликарбонат, има ли някакво ...
Изображение

Изображение
bigdragon - майстор
Полиуретана не издържа на UV...

Лепенките (двустранно) са добро решение, но гледай и
тяхната устойчивост на UV, алуминиевата държи.
kr1100 - майстор
пет мар 22, 2024 10:45 amnautilus33 написа:
Направих грешка при рязането на листа за покрива, и го скъсих с 10см. Освен с лайсна за свързване на поликарбонат, има ли някакво лепило с което мога да залепя парчето. Мисля да го сложа в долния край, за да мога да го "обслужвам по лесно". Ще ги събера максимално едно до друго, и откоре ще мина с някакво лепило по фугата. Има оснала полиуретанов уплътнител, от този като салам, но не знам дали издържа на УВ. Иначе лепи здраво.
При снаждане на поликарбон този Н трябва да се разпробие м/у I_I долния край с 2,5- 3мм свредло през 10 тина см за да се изтича конденза надолу в следващия лист поликарбон надолу. Иначе конденза ще се задържа и при минус пукане на поликарбона, а в слънчево време зеленясване там.
Последна промяна от kr1100 на пет мар 22, 2024 7:09 pm, променено общо 1 път.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 22, 2024 6:47 pmbigdragon написа:
Полиуретана не издържа на UV...

Лепенките (двустранно) са добро решение, но гледай и
тяхната устойчивост на UV, алуминиевата държи.
Алуминиевата държи и армираната държи. Бил сложила армирана, покрита с алуминиева. Двустранно
пет мар 22, 2024 6:47 pmbigdragon написа:
Полиуретана не издържа на UV...
Първото попаднало ми
https://stivtrade.com/product/terafleks ... uplatnitel

PU съм ползвал на всевъзможни места в строителството.
На собственият ми покрив имам разпробита керемида, през която минава тръба, уплътнена с PU преди точно 14г.

Съвсем друг е въпросът дали е подходящо да се ползва в конкретния случай.
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: