• 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
krasko_ood - специалист
Пробвайте с калкулатора на Zhitov.ru https://www.zhitov.ru/bg/glasshouse/
kr1100 - майстор
ср мар 13, 2024 4:08 pmkrasko_ood написа:
Пробвайте с калкулатора на Zhitov.ru https://www.zhitov.ru/bg/glasshouse/
Погледна ли каква ще прави подводницата ??
Lutchezar - майстор
нед мар 10, 2024 6:45 pmkr1100 написа:
нед мар 10, 2024 3:28 amLutchezar написа:
Кабелен канал от най-малкия използвах за поликарбоната, и основата и капака, през тях дупчих към стоманен профил. Това на един навес 4х2 огънат в дъга, преди това е бил с алуминиеви ленти, но някой ги беше отнесъл и действах с подръчни средства.
Кабелен канал = кофти пластмаса бързо старееща от слънце / UV/
Всички кабелни канали тогава бяха с UV защита, дори се учудих.
kr1100 - майстор
чет мар 14, 2024 9:18 amLutchezar написа:
...Всички кабелни канали тогава бяха с UV защита, дори се учудих.
Били не били все боклук - старее , а от UV скоропостижно.
Дори и стара пластмаса 15-20 г. без добавки за разграждане старее и се цепи.
Lutchezar - майстор
чет мар 14, 2024 4:09 pmkr1100 написа:
чет мар 14, 2024 9:18 amLutchezar написа:
...Всички кабелни канали тогава бяха с UV защита, дори се учудих.
Били не били все боклук - старее , а от UV скоропостижно.
Дори и стара пластмаса 15-20 г. без добавки за разграждане старее и се цепи.
На 4тата година едни климатикаджии минаха през навеса заедно с климатика. То е ясно че на всеки няколко години ще се прави, стара сграда, все пада нещо отгоре. Слънце никога не грее там все едно е в кладенец. Да сме живи здрави да го видим колко ще се напуска след 15-20 години.
nautilus33 - майстор
Нали със самонарезни с гумена шайба е най-добре да се захваща поликарбоната. Ще опитам с перфолента където ми позволява. И освен прозорците горе на билото(митлайдер), други трябва ли да има. Гледах снимки и на някои има и два малки прозореша на страните, на други няма.

И още нещо се сетих- на покрива където ще се застъпят два листа, трябва ли да намажа между двата с някакъв силикон, за да не пропуска вода и да капе отдолу?
kr1100 - майстор
пет мар 15, 2024 12:01 pmnautilus33 написа:
Нали със самонарезни с гумена шайба е най-добре да се захваща поликарбоната. Ще опитам с перфолента където ми позволява. И освен прозорците горе на билото(митлайдер), други трябва ли да има. Гледах снимки и на някои има и два малки прозореша на страните, на други няма.

И още нещо се сетих- на покрива където ще се застъпят два листа, трябва ли да намажа между двата с някакъв силикон, за да не пропуска вода и да капе отдолу?
Да с такива винтове с гумена шайба. Постарай се да използваш повече перфолента. Като я обтегнеш поликарбона ляга плътно и няма нужда от крепеж по средата.
Ако имаш възможност направи малки прозорчета в горния край на вратите - леко проветряване в студено време.
Ако двата листа лягат плътно един в/у друг няма нужда от силикон.
nautilus33 - майстор
Благодаря. Готов съм с контрукцията или поне така си мисля :) Хоризонталните ги сложих по-високо, обаче като окаже силен страничен натиск(по дължина и ширина) в горния край играе леко, с около 3-4см странично. Нормално ли е или да си играя и да опаянтя с допълнителни профили под 45 градуса. Останаха ми още няколко, но мислех да ги ползвам за друго. Долу е бетон и не мърда въобще.
Няма да правя други прозорци, ако видя, че е много горещо през лятото, тогава. Ще се отварят ръчно(тези на билото) като за целта им заварих панти отвътре и с една дължа метална пръчка Ф6,5 от долу ги отварям и затварям. Стана добре според мен :)
kr1100 - майстор
съб мар 16, 2024 7:34 pmDjack написа:
https://youtu.be/qpCmov2KQms?feature=shared

До тук я докарах аз!
Както гледам има голям процеп м/у капандурата / прозорежа и оранжерията . Зимата ще духа и при виелица ще набива сняг, а при дъжд юе тече вътре.
Писах преди за преработено Н профили на Ч. Горната част на Ч то влиза в поликарбона на капандурата , а долната част приляга към поликарбона на оранжерията. И въпреки това при отворена капандура при дъжд вътре се стича вода. До отвора на капандурата под лентата стягаща поликарбоните сложих Г обр. PVC ъгъл, с вертикалната част към капандурата.
  • 1
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: