• 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
1 м е добре между ребрата. Ако е огънат добре за здравина.
Огъване на ръка много зор.
Трябва да са еднакви, това не е найлон. Ще започна да става на фуния и не можеш го напасна.
А като зарежеш за прозорец, ще стане още по-зле.
kr1100 - майстор
чет фев 29, 2024 10:19 amDjack написа:
Поръчах си от тези автомати за отваряне на прозорци. Някой използва ли ги? Доволни ли сте?
тези автомати oт кои са. Моите са от Алито 2017г.
Има ограничени за теглото на отваряемия прозорец - 7 кг.
Djack - специалист
чет фев 29, 2024 3:25 pmkr1100 написа:
чет фев 29, 2024 10:19 amDjack написа:
Поръчах си от тези автомати за отваряне на прозорци. Някой използва ли ги? Доволни ли сте?
тези автомати oт кои са. Моите са от Алито 2017г.
Има ограничени за теглото на отваряемия прозорец - 7 кг.
Да, от там ги поръчах. Видях за ограничението, даже днес пробвах да сложа найлон на един комарник вместо мрежа за да е по-лек прозореца - става идеално! Гледам, че ги дават да отварят до 45см. , колко високи да направя прозорците? Ширината им е 130см., ще ги слагам на двете врати, да са един срещу друг, за по-добро течение.
miroki - майстор
Те и да са по-тежки прозорците, ще си добавиш пружини.
Относно мястото, сложи ги отделно от вратите, понеже и вратите ще стоят отворени.
Колко на Колко ще е оранжерията?
kr1100 - майстор
чет фев 29, 2024 5:01 pmDjack написа:
...Да, от там ги поръчах. Видях за ограничението, даже днес пробвах да сложа найлон на един комарник вместо мрежа за да е по-лек прозореца - става идеално! Гледам, че ги дават да отварят до 45см. , колко високи да направя прозорците? Ширината им е 130см., ще ги слагам на двете врати, да са един срещу друг, за по-добро течение.
При мен е широчина 1м , но височина трябва да измеря да не лъжа - някъде е към 60см :?
Дано да си поръчал от алуминиевите, че има Джелезни пръснати с нещо като хамершлак. Корозират.
Има два вида - с 2 пружини от всяка страна има и друг вид с централна пружина. Тези с 2 те пружини са по-практични за бързо затваряне - стискаш да излязат втулките и затваряш.
На пръта / щтока /на хидравличния цилиндър има 2 отвора през около 25 мм . Там се бучи шплента и малко се променя степента на отваряне. Само ,че си провери при монтажа , ако син а макс. отваряне да не запъва джама / механично ограничение/и да се натоварва хидравличния цилиндър
На врати не знам как ще се справиш - сравнително малък ход имат , а вратата е с голям ход.. Лятото вратите напълно отворени и не има трябва автомат.
Топлия въздух е горе по тавана - там ти е целта за охлаждане.

@miroki - указаното тегло е за да могат да се отварят ,а не да циклят.
Djack - специалист
чет фев 29, 2024 7:45 pmmiroki написа:
Те и да са по-тежки прозорците, ще си добавиш пружини.
Относно мястото, сложи ги отделно от вратите, понеже и вратите ще стоят отворени.
Колко на Колко ще е оранжерията?
Оранжерията е 4х10м. Имам два странични прозореца и две врати 2х1,30м.
Смятам да направя на вратите по един прозорец горе и на тях да са автоматите.
Djack - специалист
чет фев 29, 2024 7:56 pmkr1100 написа:
чет фев 29, 2024 5:01 pmDjack написа:
...Да, от там ги поръчах. Видях за ограничението, даже днес пробвах да сложа найлон на един комарник вместо мрежа за да е по-лек прозореца - става идеално! Гледам, че ги дават да отварят до 45см. , колко високи да направя прозорците? Ширината им е 130см., ще ги слагам на двете врати, да са един срещу друг, за по-добро течение.
При мен е широчина 1м , но височина трябва да измеря да не лъжа - някъде е към 60см :?
Дано да си поръчал от алуминиевите, че има Джелезни пръснати с нещо като хамершлак. Корозират.
Има два вида - с 2 пружини от всяка страна има и друг вид с централна пружина. Тези с 2 те пружини са по-практични за бързо затваряне - стискаш да излязат втулките и затваряш.
На пръта / щтока /на хидравличния цилиндър има 2 отвора през около 25 мм . Там се бучи шплента и малко се променя степента на отваряне. Само ,че си провери при монтажа , ако син а макс. отваряне да не запъва джама / механично ограничение/и да се натоварва хидравличния цилиндър
На врати не знам как ще се справиш - сравнително малък ход имат , а вратата е с голям ход.. Лятото вратите напълно отворени и не има трябва автомат.
Топлия въздух е горе по тавана - там ти е целта за охлаждане.

@miroki - указаното тегло е за да могат да се отварят ,а не да циклят.
Алуминиеви взех (поръчах) с по две пружини. Ще отварям прозорци на вратите, че страничните са доста тежки и мисля, не до там ефективни пред течението, което става през вратите. Иначе за лятото е ясно, проблема ще е в рисковия период - май месец.
floydogi - специалист
чет фев 29, 2024 12:08 amnautilus33 написа:
Не стана. Разстоянието между ствола на дървото и един голям варел, който служи за контра в другия край е твърде голямо, а варелът е много тежък за да го местя и не се получи да огъна профилите в желана от мен дъга. Ще е двускатен покрива. Ако някой има желание да драсне едно чертежче, как би трябвало да стане с двускатен покрив, ще съм благодарен.

ПП Разстояние от 1м между ребрата дали е много или ще държи, дори като има сняг отгоре? 6мм е дебел поликарбоната.
Митлайдер става и с прави профили. Например:
https://rozetka.com.ua/74586774/p74586774/
kr1100 - майстор
чет фев 29, 2024 8:53 pmDjack написа:
Оранжерията е 4х10м. Имам два странични прозореца и две врати 2х1,30м.
Смятам да направя на вратите по един прозорец горе и на тях да са автоматите.
[/quote]

2 прозореца по дългите страни са малко. 4 бр. са минимума. От 2 те страни ги направи така ,че да се разминават / дас не са един срещу друг за по - разпределено проветряване.
Не знам колко ти е висока оранжерията и вратите. Ако имаш много място над вратите - слагай прозорци над вратите - там е топлия въздух.
kr1100 - майстор
чет фев 29, 2024 8:56 pmDjack написа:
..;. Иначе за лятото е ясно, проблема ще е в рисковия период - май месец.
Най -рисковото е след средата на юли и през август.
  • 1
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: