• 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
kr1100 - майстор
съб мар 30, 2024 5:00 pmDjack написа:
Щом успяват да ги повдигнат с това късо рамо, браво! Така без пружини, вятъра не ги ли подмята прозорците много?
Автоматите с 2 пружини са за бързо захваряне при рязко влошаване на времето, /ако си там де/ Стиска и вадиш щифтовете от закрепващата в долния край пета.
Има и железни боядисани с подобна на хамершлак боя - след 3-4 г започва короьзия. Алуминиевите са за предпочитане.
Има и с единична пружина централно разположена.
И на Драгона прозорците са ниско разположение /топлината е горе под билото ./
Аз имам и 1 прозорец от южната страна високо над вратата и ф 110мм с отвори и засмукващ вентилатор.
@ "На 18"С още започват да отварят, но прозорците при мен са отворени само около 4 пръста, температурата продължава да се покачва, но по-слабо."
Леко може да се компенсира с избора на долен отвор на цилиндъра и със съвсем малко завиване на цилиндъра във втулката с резба на механизма.
Djack - специалист
Абе... не са само за бързо затваряне пружините. Хич да не е, държат цялата система под напрежение. "Амортисьорите", нямат съпротивление в посока отваряне, само пружините и теглото на прозореца ги държат прибрани според обема на восъка вътре в цилиндъра. Онзи ден беше топло, но духаше доста силен вятър, който се мъчеше да доотвори прозорците и дори с двете пружини имаха малък ход нагоре-надолу.
  • 1
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: