• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Имаш предвид да захвана хоризонталните профили както е при фабричните оранжерии със зеления найлон ли? Там са захванати от вътрешната страна на вертикалните(арките) и със същия болт евентуално да захвана направо и поликарбоната. Или не съм те разбрал правилно?

На снимката се виждат долу ниско, тези хоризонталните профили.

Изображение
kr1100 - майстор
да хоризонталните профили от вътрешна страна на дъгите или на вертикалните при тебе. По тзои начих не се събира вода /конденз /по хоризонталните и да корозират.
Аз не бих си го причинил да дупча поликарбона на 100 места. Писах по-напред , че съм използвал ленти от сцепен ал. винкел 25х25 мм и с Г образни сглобки от ал.дограма стягане на лентата през Г обр. сглобки + болт и гайка.
Биг Драгон е използвал перфорирана поцинкована лента от Аветисян.
Последна промяна от kr1100 на нед мар 10, 2024 6:45 pm, променено общо 1 път.
Lutchezar - майстор
Кабелен канал от най-малкия използвах за поликарбоната, и основата и капака, през тях дупчих към стоманен профил. Това на един навес 4х2 огънат в дъга, преди това е бил с алуминиеви ленти, но някой ги беше отнесъл и действах с подръчни средства.
kr1100 - майстор
нед мар 10, 2024 3:28 amLutchezar написа:
Кабелен канал от най-малкия използвах за поликарбоната, и основата и капака, през тях дупчих към стоманен профил. Това на един навес 4х2 огънат в дъга, преди това е бил с алуминиеви ленти, но някой ги беше отнесъл и действах с подръчни средства.
Кабелен канал = кофти пластмаса бързо старееща от слънце / UV/
nautilus33 - майстор
съб мар 09, 2024 5:15 pmkr1100 написа:
да хоризонталните профили от вътрешна страна на дъгите или на вертикалните при тебе. По тзои начих не се събира вода /конденз /по хоризонталните и да корозират.
Аз не бих си го причинил да дупча поликарбона на 100 места. Писах по-напред , че съм използвал ленти от сцепен ал. винкел 25х25 мм и с Г образни сглобки от ал.дограма стягане на лентата през Г обр. сглобки + болт и гайка.
Биг Драгон е използвал перфорирана поцинкована лента от Аветисян.
С перфолентата мисля, че няма как да се получи при мен, понеже е двускатен покрив, при това митлайдер. Покривните платна ще са отделно от тези на стените и мисля, че няма да може да хване добре лентата.

Трябва ли да има малка стреха, примерно 3-4см или не?
kr1100 - майстор
пон мар 11, 2024 9:57 amnautilus33 написа:
съб мар 09, 2024 5:15 pmkr1100 написа:
да хоризонталните профили от вътрешна страна на дъгите или на вертикалните при тебе. По тзои начих не се събира вода /конденз /по хоризонталните и да корозират.
Аз не бих си го причинил да дупча поликарбона на 100 места. Писах по-напред , че съм използвал ленти от сцепен ал. винкел 25х25 мм и с Г образни сглобки от ал.дограма стягане на лентата през Г обр. сглобки + болт и гайка.
Биг Драгон е използвал перфорирана поцинкована лента от Аветисян.
С перфолентата мисля, че няма как да се получи при мен, понеже е двускатен покрив, при това митлайдер. Покривните платна ще са отделно от тези на стените и мисля, че няма да може да хване добре лентата.

Трябва ли да има малка стреха, примерно 3-4см или не?
Пак ще стане с перфолента - слагаш Г обр. сглобка в края преди стрехата. Така нямя да се чудиш как да се катериш по поликарбона за захващане отгоре с болтове.
Добре е да има стреха / навесче / 5-10 см за да не капе вътре.
bigdragon - майстор
Закрепване с лента се получава само при дъгова конструкция без отвори.
Където има отвори (прозорци) на такива конструкции, поликарбоната около
отвора се укрепва с винтове.
kr1100 - майстор
пон мар 11, 2024 6:49 pmbigdragon написа:
Закрепване с лента се получава само при дъгова конструкция без отвори.
Където има отвори (прозорци) на такива конструкции, поликарбоната около
отвора се укрепва с винтове.
Аз писах за наклонения му таван , пак става с лента и Г профили наблизо до вертикалните профили. Перфорираната лента затиска поликарбона към ребрата на покрива и в края винт. Иначе е гъзория да се катериш и да укрепваш поликарбона на наклонения покрив, така стягаш само в двата края.
nautilus33 - майстор
Хоризонталните профили дали е по-добре да ги хвана горе, по-високо, понеже долу ще е бетонирано и няма да има на къде да мърда?
С прозорчетата горе на билото се чудя как да го направя, че нещо сложно май става…
floydogi - специалист
пет мар 08, 2024 10:34 amnautilus33 написа:
Времето е скапано и не мога да продължа с работата. Направих основните 5 секции, тип Митлайдер двускатен. Като се оправи времето ще грундирам, сребърен феролит две ръце и ще започна да бетонирам в почвата секция по секция(първо двете крайни, после ще опъна конец между тях и ще сложа останлите 3. Чудя се само как да стане работата с прозорците на покрива. Ако се отварят отвътре навън, ще трябва да сложа мрежа против насекоми и да я пробия, за да мога оттам да отварям. Или има друг вариант, за който не се сещам? Има ли значение прозорците на покрива дали ще са на север или юг?
Прозорците възможно най на юг.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 19

Тема "Схема за оранжерия" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: