• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
prascho - майстор
опция 1 - Насади си плодовити дръвчета - ябълка, круша...
опция 2 - добре изглеждащо иглолистно е туя смарагд голд. Вкъщи като жив плет имаме лейланди...
опция 3 - японски клен (нямам никаква представа как се отглежда, на снимки изглежда ок), други подобни с привкус на екзотика - Албиция, Пауловния (дървото на бъдещето, може да вадиш дървесина). Баща ми отряза наполовина изгнил орех и обмислям, отпред (южно) пред къщата да насадя една Пауловния за да държи сянка.

Последна промяна от prascho на пон окт 31, 2022 8:05 pm, променено общо 1 път.
пон окт 31, 2022 7:50 pmprascho написа:
опция 1 - Насади си плодовити дръвчета - ябълка, круша...
опция 2 - добре изглеждащо иглолистно е туя смарагд голд. Вкъщи като жив плет имаме лейланди...
опция 3 - японски клен (нямам никаква представа как се отглежда, на снимки изглежда ок), други подобни с привкус на екзотика - Албиция, Пауловния (дървото на бъдещето, може да вадиш дървесина). Баща ми отряза наполовини изгнил орех и обмисля, отпред (южно) пред къщата да насадя една Пауловния за да държи сянка.
Подкрепям 1 и 3.
Плодните могат да се превърнат в 2в1- предизвикателство в оформяне на короната и плюскане на вкусни плодове.
Към 3 добавям индийски люляк.
Представиха ми го за японски, но след справка с Гошо...
Когато го видях, страшно ми хареса и попитах. Растял бавно, цветът се задържа дълго.
Наоколо има още красива екзотика, която не познавам, но мога да наснимам, докато разхождам сабачките.
  • 1
  • 2

Тема "Декоративни дървета за двор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: