• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
nautilus33 - майстор
Здравейте,
имам плътна ограда от бетонни блокчета. ОСновата е стоманобетон с дебелина 25см и височина 50см. Искам плътно до нея да засадя туя, която да закрие гледката към отсрещния жилищен блок. Оградата(дуварът) е висока 2,20м, и следователно туята ще расте поне до 3-3,50м преди да почна да я кастря на височина. та, кой вид е най-подходящ за целта, така че да не разруши основата на оградата, а и да образува сравнително плътен жив плет. За сега май съм се спрял на западна и източна туя.
никаква туя. Заминават. Има корояди златки. Зимите са топли и презимуват - не измират и напфролет здраво гризене.
Освен сушата и станаха топли зимите , а гадините не мрат .Трябва си студ.
radius - майстор
Скъсаха ме тия чернозлаткови ларви, с особено предпочитание са към смарагда, западната почти не я барат. Вчера изкорених няколко 2.3м високи. Че тая година и върхови корояди има, но те сякаш по-козметично действат.
Лейландите засега май не ги ядят горните злояди, но това не е от лични наблюдения.
Трябва да отбележа, че поради незнание , никога не съм пръскал с нищо, освен тая година като се усетих, но те вече под кората си ходят, пък ти си пръскай.
nautilus33 - майстор
Дайте идеикакво друго може да ми свърши работа. Трябва ми да израсте на около 1 метър над оградата.И гледах, че точно смарагда расте докъм 4-5 метра. Но ако действително го ядат гадове, май ще пропусна.

Лейланди имам засадени миналата година. Наистина бързо растат , но са рехави, а аз искам да ги засадя през около 60-70см, за да мога да окастря стволовете до около 1-1,3м височина, че да ползвам пространството между отделните растения. Или не са чактолкова рехави като пораснат? Не искам идеално плътна ограда, само колкото да не запям стърчащия отсреща блок :)
nelina_london - специалист
Лейланди Голд Райдър .Расте бързо и е по-гъсто от обикновеното .
GGK - напреднал
Бамбук, но много внимавай с него, защото може да ти превземе цялата градина.
джеки - специалист
Източна туя. Не е капризна и разте бързо
D103314 - специалист
Източна туя, расте по 40-50см на година при правилни грижи и капково с компютър. два пъти годишно торене с комбиниран тор.Сега са между 3,50 и 4 метра, 180 броя, на 6 години.

Прикачен файл

305952458_701264861590955_7669972465049872635_n.jpg

Прикачен файл

54264011_125533168564065_5543253210770178048_n.jpg

Прикачен файл

DSCF137.jpg
feikot - специалист
С какво да пръскаме, за да предпазим от гадове туите ни ?
radius - майстор
С Agent Orange и после сменяш сорта. :toimonster:
Аз горе долу натам съм тръгнал.
  • 1
  • 2

Тема "Каква туя за близо до плътна ограда от бетонни блокчета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: