Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
stoy@n - специалист
Здравейте,

Някой наясно ли е с технологията на производство на "дървените" колове от снимките? Само да вметна, че няма два еднакви, колкото и да се опитвах да намеря. Имам чувството, че са правени ръчно, а не по калъп.

:partyman:
Прикачен файл:
20221110_110924_907x1210.jpg
Прикачен файл:
20221110_105840_907x1210.jpg
Прикачен файл:
20221110_105834_907x1210.jpg

Прикачен файл

20221110_110504.jpg
GGK - напреднал
Напоследък нашумяха тия неща. Иначе да, правят се на ръка и като гледам са огромна играчка.

:arrow: https://www.youtube.com/shorts/NQEQ2UoXdAo
:arrow: https://www.youtube.com/shorts/Rsp_dKQzi5o
Lisko - майстор
В Япония ги имаше от миналия век.
stoy@n - специалист
чет ное 10, 2022 4:27 pmGGK написа:
Напоследък нашумяха тия неща. Иначе да, правят се на ръка и като гледам са огромна играчка.
Благодаря за линковете! Както и предположих- правят всичко на ръка едно по едно. Красиво е, но е голяма играчка, да не кажа, че клони към изкуство :)
чет ное 10, 2022 10:39 pmLisko написа:
В Япония ги имаше от миналия век.
И сега ги има :-D
MamaMy - майстор
Един бивш колега и съученик живее в САЩ. Изкарал някаква италианска школа за синтетични камъни и дръве и сега е много търсен. Прави фонтани, басейни, облицовки, огради и всекакви таквизи от полимер. Всичко се прави на ръка. И релефа и рисунката. Като си идва за една среща на набора го разпитахме подробно, но това беше преди 5-6 години и у нас не бяха и чували за подобни неща. Дори нямаше материали за да си ги направиш сам. Казваше, че полимерите са на прах и водоразтворими. След омесване стават като тесто и може да ги оформяш както пожелаеш. Отворено време 15-30 мин. в зависимост от температурата.
пишман_майстор - майстор
Уникална работа, не съм и предполагал, че се правят цели "дървета" , бях чувал за разни шайби, плочи имитиращи отрязано дърво или дебели дъски, но чак цели колове, дървета, огради от груба дървесина ( имитиращи де) не съм предполагал, пак да кажа...
MamaMy - майстор
Защо не? При положение, че не гние, не се рони и не се разваля с годините + че е много леко и здраво...
Всичко опира до цена и кой може да си го позволи. Ако знаеш колко струва примерно метър магистрала или метър мантинела в БГ ще ти се иска да застреляш повечето политици. Но държава богата. Плаща даже с една година предварително надутите по три цени. Защо в другите държави да е по-различно? Там са намерили ниша със слаб контрол, там са усвоили евро средствата.
stoy@n - специалист
пет ное 11, 2022 6:00 pmMamaMy написа:
Защо не? При положение, че не гние, не се рони и не се разваля с годините + че е много леко и здраво...
Всичко опира до цена и кой може да си го позволи...
Тези от снимките са от цимент. Преди години когато ги видях за пръв път нямах предства от какво са направени, докато не видях едно отчупено ъгълче

Тема "Бетонни колове имитиращи дърво-технология" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: