• 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
chapara - майстор
По добре да не хапна, ако ще има химия на зелено!
Andri01 - майстор
Вече няма продукт без химия. Единствено ,ако човек сам си направи. Даже и тогава не се минава без химии. Хиляди нови болести има навсякъде-във въздуха,водата,почвата.
chapara - майстор
Е, тука говорим че сам си го прави, а кой каквото сам си направи, никой не може да му го направи. Аз като имам такъв казус изкоренявам!
miliad - майстор
:lol:
Аз преди две седмици гледам един стар лук прорасъл. Викам си зян няма да го правя, взех една щайга смесих вътре каквато пръст имам + широколистен талаш и набучках главите.
После ми донесоха от чужбина пакетче "чудотворно, лечебно" семе. Оказа се, че е кресон.
Бурен, по нашенски му казват мокреш. Хвърлих в една саксия, той взе че изникна всичкия като троскот .
Вчера гледах един клип и реших , че ще бодна два корена с краставици и един експеримент с чери домат посаден на обратно.
Днес сутринта заприходих една дълбока щайга, довечера ако се прибера на време отивам да събера малко къртичини в близкия парк, а после ще търся време да ходя на пазара за разсад. :cool:
И тъй прането няма да е самотно на терасата.
Остарявам ли , ебаси :? !
ср май 31, 2023 3:45 pmmiliad написа:
:lol:
......
И тъй прането няма да е самотно на терасата.
Остарявам ли , ебаси :? !
Догодина и разсад ше си напрайш, но само ако ти е кеф.
Щом не правиш нещата защото се налага, значи с основание се питаш. Това да не те притеснява, ма изоПщо!
kr1100 - майстор
ср май 31, 2023 1:19 pmAndri01 написа:
Вече няма продукт без химия. Единствено ,ако човек сам си направи. Даже и тогава не се минава без химии. Хиляди нови болести има навсякъде-във въздуха,водата,почвата.
В оранжерията не пръскам с инсектициди / имам комарници на вратите и мрежа на капандурите. В началото 1 път с медносъдържащ препарат и толкова . Накачени лепенки жълти под тавана. Ако нещо се появи белокрилка масло от Ниим /от eBay -Neem Virgin 235 -1 l- купено 2018 г -имам още./ 10 мл в топла вода и 10л вода впръскачката.
Иначе йод в вода, борна киселина 10гр в 10л , първо разтворена в топла вода. По маркучите, йод, борна киселина и като вземат да зреят доматите калцинит с/у върхово гниене.
kr1100 - майстор
ср май 31, 2023 3:45 pmmiliad написа:
......После ми донесоха от чужбина пакетче "чудотворно, лечебно" семе. Оказа се, че е кресон.
Бурен, по нашенски му казват мокреш. Хвърлих в една саксия, той взе че изникна всичкия като троскот
Крес /Кресон поне от 5г го има по агроаптеките . пакетче към 1 лв. Ситно дребни семена. Можеш и в саксия да го сееш / аз го сея правоъгълни/. Пикатно нещо за салата - леко лютиво наподобяващо хрян, но с много витамини..Като стане 10-12 см стрижеш с ножица и хапваш , поливаш и си разсте пак.
miliad - майстор
Знам. Познавам го като растение и подправка.
Просто етикета беше на нечетим за мен език и рекламата беше - Оле! :-D
Вече режа по малко от него.
kr1100 - майстор
ср май 31, 2023 10:05 pmmiliad написа:
...Вече режа по малко от него.
Eсента засят цяла зима режа, отново сея ...
  valdim - специалист
Здравейте,
Имам проблем с едната краставица...Вероятно е мана. Има ли "народен" метод за решаване на проблема или да късам листо и да ходя в агро аптека.

Другият ми проблем е с поливането. Забелязвам, чичерито увяхва по-бързо от оптимата и ръгбито. Но не мога да разбера дали е от приполиване или недоппливане...
Поливам веднъж седмично в събота, но вчера, четвъртък (от когато е и снимката), вече беше почнало да увяхва.
Мнения?

Прикачен файл

IMG_20230616_113406_copy_463x1030.jpg

Прикачен файл

IMG_20230616_113349_copy_481x1070.jpg
  • 1
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: