• 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
И капка любоф,
........след само още една рикия.
MamaMy - майстор
Правилно ТРИФУНЕ! Чрез Аквапониката или Хидропониката може да постигне много добри резултати и без да влачи пръст от гората. Утре ако тръгне да се отказва от зеленчуко производство, кой ще изрива неколко кубика пръст?
Друг е въпроса, че не разполага с голяма квадратура, но има кубатура. Ако се разпростре на височина ще вади няколко пъти повече продукция. Ако пък се възползва от последната снима, може и риба да отглежда и да затвори един цикъл. На тази тераса знаеш ли какво барбекю може да се направи.? Обожавам шаран на скара :-D

https://agroplovdiv.bg/49393/%D0%BC%D0% ... %BF%D0%BE/

Прикачен файл

Клипборд01.jpg
Айдееее, размечтахми са...От градинката, по покрива, та го докарахме баш на място.
Шарана последно го пържих. Не ми се получи, та смятам да опитам и на скара.
Няколкото опита за традиционен Никулденски, са ми повече от успешни. Тайната е, че всеки път подхождам като новобранец, та да не бяга късмета.
Горе долу така и с градинарството.
MamaMy - майстор
За барбекюто няма тайни. Купил съм си решетки от Кауфланд. Шарана го обезглавявам, махам опашка и перки и го цепвам на две по дължина. Защипвам по една половинка в решетка и хвърлям на барбекюто. За подправки само сол. При ядене с доста лимон и да ме споменаваш с добро!
При така споделена рецепта, няма как да откажа. Следващият шаран тъй ше е!
Макар да не обичам лимон, със сигурност ще я спазя и ще те споменавам.
Хахаааааа!
Дано не забравя, покрай което да споделя с видео!
"Малко зеленчуков шаран, приготвен на барбекю на покрива, с лиги от А до Я."
MamaMy - майстор
То не е специална рецепта, а специфика на продукта. Шарана го избирам 2 до 2,5кг. Костите са големи и лесни за чистене и тъкмо е почнал да затлъстява. Ако го сложиш директно на скарата залепва като с каноконлит. Това се дължи точно на мазнината. Шаранската не е като на другите меса. При стопяване става лепкава. За тази цел ползвам решетките. Пробвал съм и със станиол. После трябва да го стържа с лъжицата. С решетките е истината. Когато за първи път опитах шаран на плоча се ококорих, но когато го пекнах на барбекюто с дървени въглища разбрах колко много сме пропускали с това пълнене или пържене. :partyman:
kr1100 - майстор
Шаран - миризлива риба, друго си е паламудче, скумрийка, попче, карагьозче мммм
MamaMy - майстор
И аз така мислех. Оказа се, че дървените въглища премахват миризмата на тиня и гьол която имат някой шарани и някои скумрии. Преди години бях взел два шарана от Била едвам ги изчистих. Беше ме страх, че ще се изложа пред гостите, така смърдяха. Като ги изчистих ги осолих дебело и в хладилника в една тава, че гостите бяха за другия ден. На другата вечер само ги изплакнах на чешмата от солта и на барбекюто. Моето е от джанта 14" и ми е малко. А и имам само две решетки за риба та първата порция се поразкъсаха докато ги извадя от решетките. Гостите искаха да облизват и решетките после.

Прикачен файл

Клипборд02.jpg
hidrazin - майстор
ср фев 08, 2023 9:38 pmkr1100 написа:
Шаран - миризлива риба, друго си е паламудче, скумрийка, попче, карагьозче мммм
[-X Тук нещо си се объркал. Няма по-смрадлива от морската риба.
Обожавам скумрия но ако трябва да я правя в къщи - после отмирисването е дни наред.
Шарана мирише на ... нищо. Стига да не е гледан в някое блато и да мирише на тиня.
То по принцип шаран ям само на Никулден и си взимам от Жребчево.
Остава да кажеш че и пъстървата е "миризлива"... :-D Не че веднъж да не се случи пъстърва да мирише на тиня...
Е, не повторих от тоя развъдник.
Ноооо... морската риба си е миризлива. Или не си ял сладководна?
:partyman:
kozl - майстор
Е то рибарниците за шарани на парктика са си блата. Технологията предвижда преди пазара 2 дена без храна в басейн с чиста вода, ама търговията не е съвместима с технологията :x

И понеже бях на Дойранското езеро та от гръцка страна пусто и обрасло, а од македонска страна рибарите го гужваа брегот од газ до газ и дури со чамци газеа во водата :-D
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: