• 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
miroki - майстор
Много пъти съм смятал аквапониката и не се връзват нещата. Отделно трябва да работи и отопление и охлаждане. Става за марули предимно, но те си стават и без такава система.
Дори си писах с това момче от Видин което имаше направена. И по прикри и той черната страна на нещата. И с фирми които продават модули комуникирах и оферти взех, после и от моделите IBS. Като на картинката по-горе и .....
Сигурно е удачна там където нямат почва и им е по скъпо да си доставят субстрат.
miroki - майстор
Точно. И където температурите не минават 30 градуса. А точно като правих сметките преди няколко години, при нас беше станало 40.
Може би някой, ако има свободна стая в офиса и се топли и ще издържи плочата някой друг тон. Да си гледа няколко марули. И 2-3 риби. И да не плаща тока на помпите.
kr1100 - майстор
чет фев 09, 2023 11:31 pmhidrazin написа:
Шарана мирише на ... нищо. Стига да не е гледан в някое блато и да мирише на тиня.
То по принцип шаран ям само на Никулден и си взимам от Жребчево.
Остава да кажеш че и пъстървата е "миризлива"... :-D
Ноооо... морската риба си е миризлива. Или не си ял сладководна?
:partyman:
Пастървата обича бързи и чисти води. Ял съм.
Шарана е дънна риба.То и калкана е дънна , ама адски вкусна, но е морска.
Въпрос на вкус .На мен ми харесват морските риби .
А виж ,бих се жертвал пакк за кита гърбуша, ама е от далечноизточните руски реки. А и червения му хайвер не е за изхвърляне :-D :partyman:
Чувал съм, че най вкусната рибена чорбавключвала всякакви риби, а може би и зеленчуци.
Че много се отплеснахме, ама ко пък?!
Кая, калкан, пресен сафрид и чернокоп на скара...........Супер са и са ми най вкусни.
Сафрид, ама купен (замразен)- изобщо не е същото, че даже миризливо.
Скумрията, както се уцели. Понякога е добре, друг път е миризлива, та не се яде.
Шарана си е вкусен. Пастървата, направо класика.
Дали ще се разбереш с останалите от ТКЗС-то е друг въпрос. 9apps
cartoon hd
valdim - специалист
Здравейте, днес свърших толкова работа по градинката, колкото не бях свършил през последните 2 месеца...
Монтирах "водопровода" от терасата до покрива и го подготвих за включване на капковото напояване.
Както виждате, монтирах и "окачвачи" по които смятам да пусна проволка или въже - когато вдигна вертикали да се катерят зеленчуците.
Ами това е засега.
МОЛЯ, въздържайте се от коментари, които не са по темата.

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_1678283825767_copy_617x823.jpg

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_1678283895931_copy_895x671.jpg

Прикачен файл

IMG_20230308_160516_copy_840x378.jpg
hidrazin - майстор
ср мар 08, 2023 5:30 pmvaldim написа:
... когато вдигна вертикали да се катерят зеленчуците...
Аха, само дето се казва АКО тръгнат да се катерят.
Завиждам ти (безкористно) на ентусиазма. Ще отмине (ентусиазма де)...
Въпреки това - УСПЕХ !
:partyman:
valdim - специалист
Направих двата сандъка. Получиха се добре.
Искам да питам дали да направя отвори , за да вкарам маркуча за капковото?
Изненадан съм колко малко смислени коментари получавам...Например предходния. Няма съвет, а намек че има проблем, но какъв? Не разбирам какъв е смисъла от това. Но и не ми пука.

Благодаря на онези, които да позитивни и искат да помагат.

Прикачен файл

IMG_20230314_202013_copy_562x1249.jpg

Прикачен файл

IMG_20230314_200605_copy_1140x513.jpg
kr1100 - майстор
сандъците ще изгният от влагата. Обработи ги . Най- добре застели найлон и тогава слагай почвата.
Капковите маркучи се слагат на повърхостта, няма защо да пробиваш сандъците.
Има Г и Т образни съединители ф16мм оребрени. - стотинки струват.
Не знам с каква вода ще поливаш - имай в предвид ,че във водата от водопровода има хлор.

Тъй като са 2 сандъчета - Най- добре е от бидон и помпа. Тогава може с маркуч ф 6мм и капкоотделители.
За автоматизация примерно :
https://www.aliexpress.com/item/1005004 ... 01351727_4
  • 1
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: