• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
Мен ако питаш, прави каквото си решил, пък да става каквото ще!
За да съм полезен, бих те посъветвал стъклата на капаците да ги замениш с агрил. Саксиите си ги сложи да легнат на цимента, за да не изравняват толкова бързо температурата, а отстрани можеш да ги завиеш с вата и ал. фолио със същата функция. Доматите държат на температура но искат сух въздух, краставиците искат влага във въздуха и малко по-хладно. Чушките не харесват директно слънце в комбинация с влага (то това важи за всички зеленчуци де). По нататък като стане въпрос, ще допълваме.
kozl - майстор
ср дек 28, 2022 1:02 pmТрифон П.Трифонов написа:
valdim, ако можеш, промени заглавието, снимките и смотаняците да изчезнат, та темата да продължи в по "конструктивно-градивен" вид!
Другото ще си го решиш на място.
То вече стр......свирено, ама...
Да промени заглавието и скрие снимките, за да продължи конструктивното и градивното и смотаняците да изчезнат :?
О да те смотаняците отдавна се осъзнаха и Циганарията напуснаха. Тук сме изостанали само градивните и конструктивните, ала мноо ни е кофти като некой "смотаняк" с кенефа ни сравни :xplode:
Ако сера в градината, мога ли да смятам това за благороден акт- наторяване?
За един "приятел" питам, но ако се размирише, да знаете, че съм аз.
kozl - майстор
чет дек 29, 2022 9:25 amТрифон П.Трифонов написа:
Ако сера в градината, мога ли да смятам това за благороден акт- наторяване?
За един "приятел" питам, но ако се размирише, да знаете, че съм аз.
Може би, но ако само ти си консумираш от насраното :lachtot:
От как разбрах за пиперевите, че са двугодишни, редовно си прибирам люто. Скубя, бам в саксията и на прозореца в текенесето. Добре, че брата не е смотаняк, инак съм изгорел- имаме идеални части, без конкретности.
Може да се прави с всякакви пипери.
Това е градивно-зеленчуковото ми по Темата.

https://photos.app.goo.gl/sWqCsdWjcnCPtJ9Y7
Това коренче ме подлютява два сезона. Оставил съм го тестово за трети.
Последното ме подсеща да ги нас.......торя.
Някой да обича люто?
hidrazin - майстор
Пипера не е дввугодишен а многогодишен. Ей тоя е само на две години.





:partyman:
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
чет дек 29, 2022 11:08 amhidrazin написа:
Пипера не е дввугодишен а многогодишен...

:partyman:
Доматът също :-)
hidrazin - майстор
чет дек 29, 2022 11:20 amn_a написа:
Доматът също :-)
:thumbs:

:partyman:
Обърнахте ми градината наопаки, баси!
Другата година ще опитам и с домат.
Някой да препоръча тор, че да мога да почерпя!
valdim - специалист
Ама чакайте малко...Струва ми се че оф-топика започва да става повече от темата и конкретиката.
Моля пишещите да се въздържат от коментари за ид. части на техните градини, окайване на Родината и подобни.

Предлагам да правим така - следете ми темата, ако ви е интересно и искате да помагате. Ако задам въпрос - отговаряйте конкретно и споделяйте опит или идеи ПО ВЪПРОСА.

Да опитаме. Въпрос - как да си структурирам във времето основните моменти, а именно:
1. Размерите на парниците (2 бр) ще са 120*56 см. На каква дълбочина да ги направя, така че да са що-годе универсални - да мога да садя разл. култури занапред?
2. За 10 тенекии ще ми трябват ок 150 - 180 кг почва, нали така? За двата парника - в зависимот от отговора на въпрос 1.... Наблизо има гора - да събирам ли от там пръст и да я смесвам с някаква "купешка" , за зеленчуци (от Практикер и пр.) или да правя друго? Не знам къде ще му излезе края ако купувам само готова почва....В град съм и нямам връзка със села, за да търся оборски тор и пр.
3. Дайте ориентировъчен период - +/1 седмица и месец, към който според вас трябва да съм готов с - почва, поливна система, парници? Уточнение - не държа на ранни домати, предпочитам вкусен сорт, макар и по-късен.

@Djack - както виждаш от снимката вятърът е свършил половината работа по капаците на парниците и ще трябва да сменя стъклото.

Благодаря.

Прикачен файл

PhotoPictureResizer_20221229_133514_copy_849x637.jpg
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: