• 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
valdim - специалист
Форумът е такъв- Форум, защото има хора със знания. Той е от другата страна- Консуматор.
"Форум"е място за дискусии. Няма или поне НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има "страни" и етикети "знаещ", "консуматор" и прочие.
Съвсем ясно се вижда, че той излъчва някакъв вид неприязън, а дори преекспонира нещата чааак до другото дърво, за да очерни.
Каква не приязън, Трифон?!? Всичко беше добре, докато не помолих да се въздържате от коментари извън темата, някъде на стр 10...
Според теб, има ли връзка с темата следното бръщолевене в писмена форма:
_-----------------------------------------------
Това е идейно... :-D Ся се замислям ако буна една ламарина в саксията и и пусна 20 000 волта колко добре ще расте?
Вероятно не токова добре отколкото ако и пусна 110 000 волта (че повече нямам). :-D
До тук с шегите и не съм целял да те обидя - ако е така, моля за извинение.
Ноооо... пък ме замисли. :? :? :?
При равни други условия (почва, температура, поливане, осветление...) може тъкмо парчето поцинкована ламарина да е спомогнало за по-доброто развитие.
Прозаично - осигурило е липсващи микроелементи като цинк и желязо а те са си много важни.
Пък и много хора(жени) гледат в къщи милиони саксии с китки, храсти, подправки, зеленчуци ... и повечето не са заземени.
:partyman:
P.S. И нещо което със сигурност знаеш но пък вероятно други не знаят:
ЛИМОНИ в саксия (или друг съд) - искат много желязо. В саксията (съда) на дъното се насипват няколко шепи железни стружки.
Ако вече е засят - се насипват отгоре на почвата. Стружките да са ОБЕЗМАСЛЕНИ !!!
(Моя лимон живее в ръждива тенекия от сирене. Вече изгни (тенекията) отстрани и е време да я сменям. Но лимона си е добре.)
КАЙСИЯ - вирее перфектно ако е засята в двора там, където е имало стара варница.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Няма връзка, разбира се. А и като има мнение, защо не си пишат лични съобщения с предходния умник и да се замислят двустранно колкото си искат?!?
Който проследи цялата тема ще си направи същия извод - аз задавам въпроси, публикувам снимки. Повечето включили се форумци добросъвестно отговарят и дават полезни съвети по темата, вкл. hidrazin и ти...
Това, че съм помолил да не се отклоняват пишещите от темата (като горните съждения на тема заземяване, нужда от желязо и т.н.) отприщи хейтърство и изводи, които не заслужавам.
Съжалявам.
ср апр 19, 2023 5:07 pmvaldim написа:
Форумът е такъв- Форум, защото има хора със знания. Той е от другата страна- Консуматор.
"Форум"е място за дискусии. Няма или поне НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има "страни" и етикети "знаещ", "консуматор" и прочие.
Така- не би трябвало, Но, "Форумът" е място за дискусии, където освен да се обсъждат разни неща, се задават въпроси от питащи, което съвсем естествено е консуматорство, а от друга страна на въпросите отговарят хора знаещи- Даващи.
Не си спомням някой да е дискутирал нещо с теб. Смятам всеки ти даде по нещо.
Каквото и да напишеш, както да го кълчиш, тая си е- Ти си незнаещият, с въпросите, търсещият, искащ информация, съвети- Консумираш Знание и опит, което други споделят с теб- Дават.
В теб виждам един пишман градинар (не е лошо нито обидно), забелязвам и комплекс. Друго за теб няма Тук, само липси на знания, опит и решителност. Ако ще и гений да си, в друга област, напъни да блеснеш с интелект няма да променят мнението ми за теб, освен ако не го покажеш в бъдещето, макар виртуално.
Всеки си има някакъв комплекс, аз също. Гледай си градинката или каквото ти е кеф!
Успокой се, животът продължава!
valdim - специалист
ср апр 19, 2023 6:29 pmТрифон П.Трифонов написа:
ср апр 19, 2023 5:07 pmvaldim написа:
Форумът е такъв- Форум, защото има хора със знания. Той е от другата страна- Консуматор.
"Форум"е място за дискусии. Няма или поне НЕ БИ ТРЯБВАЛО да има "страни" и етикети "знаещ", "консуматор" и прочие.
Така- не би трябвало, Но, "Форумът" е място за дискусии, където освен да се обсъждат разни неща, се задават въпроси от питащи, което съвсем естествено е консуматорство, а от друга страна на въпросите отговарят хора знаещи- Даващи.
Не си спомням някой да е дискутирал нещо с теб. Смятам всеки ти даде по нещо.
Каквото и да напишеш, както да го кълчиш, тая си е- Ти си незнаещият, с въпросите, търсещият, искащ информация, съвети- Консумираш Знание и опит, което други споделят с теб- Дават.
В теб виждам един пишман градинар (не е лошо нито обидно), забелязвам и комплекс. Друго за теб няма Тук, само липси на знания, опит и решителност. Ако ще и гений да си, в друга област, напъни да блеснеш с интелект няма да променят мнението ми за теб, освен ако не го покажеш в бъдещето, макар виртуално.
Всеки си има някакъв комплекс, аз също. Гледай си градинката или каквото ти е кеф!
Успокой се, животът продължава!
Добре че си ти, да прогледна за себе си. Вече съм нов човек, отърсващ се с мъка от комплексите си :butthead:
Завинаги ще страдам, че не можах да променя мнението ти за мен, но...животът продължава. :finga:
Баш Майсторо - специалист
Брей каква станала темата, чак сте почнали да флиртувате! :wink: Така или иначе градината е на покрива може да помислите да събирате дъждовна вода, от улуци или воронки, ако има начин в пластмасови бидони или каквото имате. Колко квадрата е покрива? Ако е над 100 кв. м. може да събирате към 2-3 куб. м. при хубав дъжд, дъждовната вода е много полезна няма хлор, по-мека е и е по - топла с витамини в нея. Не се отказвайте и след няколко месеца се надявам да покажете снимки с реколтата, иначе на халост ще иде толкова писане от всички. Вместо да копаете в гората за почва, която на снимките ми прилича на чакъл с пясък, идете в някой овчарник и си съберете рохкава и лека угнила овча тор и смесете с нея. И задължително пробвай домат сорт Ръгби. :drinkers:
valdim - специалист
ср апр 19, 2023 10:24 pmБаш Майсторо написа:
Брей каква станала темата, чак сте почнали да флиртувате! :wink: Така или иначе градината е на покрива може да помислите да събирате дъждовна вода, от улуци или воронки, ако има начин в пластмасови бидони или каквото имате. Колко квадрата е покрива? Ако е над 100 кв. м. може да събирате към 2-3 куб. м. при хубав дъжд, дъждовната вода е много полезна няма хлор, по-мека е и е по - топла с витамини в нея. Не се отказвайте и след няколко месеца се надявам да покажете снимки с реколтата, иначе на халост ще иде толкова писане от всички. Вместо да копаете в гората за почва, която на снимките ми прилича на чакъл с пясък, идете в някой овчарник и си съберете рохкава и лека угнила овча тор и смесете с нея. И задължително пробвай домат сорт Ръгби. :drinkers:
Ето това е смислен пост И по темата! Благодаря!
Още като планирах градинката си мислех за поливане с дъждовна вода, има и бидон. Но за да се пълни трябваше да пробивам улука и да отвеждам тръба до бидона. И се отказах, все пак е обща част (улука, не бидона). Благодаря още веднъж за конструктивния пост и добронамерената шега.
kr1100 - майстор
ср апр 19, 2023 10:24 pmБаш Майсторо написа:
... при хубав дъжд, дъждовната вода е много полезна няма хлор, по-мека е и е по - топла с витамини в нея.
Мда идеална е , само леко кислеинна дето е и след дъжда листата на растения и дървета са като обгорени дето е паднала капка.
По чиста вода от тази, която се вади от много дълбоко няма.
Особено, ако мястото е под трафика на самолети дъжда е много полезен .
Баш Майсторо - специалист
kr1100 Прав си че от сондаж водата е най - чиста, но когато няма възможност и дъждовната става, в някои случаи е по - добре от чешмяната, ако е киселинна е идеална за поливане на американска боровинка. Все пак ако се събира в бидон има уреди за измерване на твърдост, ph и др. и може да се неутрализира според нуждите. Към автора най - лесно е да монтираш водосборна кутия с тръба към нея на улука където може да се събира вода, но проблема е като се препълни бидона къде ще отива водата и трябва да се мисли по - сложна система.
valdim - специалист
Напредвам.
Съдя по това, че растенията се източват, ягодите раждат и т.н.
Още не мога да оправя поливането, но се уча в движение.
Боядисах тенекиите и сандъците с бяла боя, както ме посъветвахте.
Някои капкообразувател капят по-бавно от други, вероятно трябва да се подменят, но се питам дали при ваденето и набиванвто на новите няма да разширя отворите в маркуча. Ще пробвам, пък каквото стане.
Поздрави.

Прикачен файл

IMG_20230513_202516_copy_1131x509.jpg

Прикачен файл

IMG_20230513_202521_copy_1056x475.jpg

Прикачен файл

IMG_20230513_202535_copy_512x1139.jpg
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Радва :-) Виж как да опрашиш доматите
Djack - специалист
Доматите са самоопрашващи се. Разклащане от вятър им е достатъчно.
  • 1
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: