• 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
пет мар 24, 2023 10:44 amБаш Майсторо написа:
Аз ти препоръчвам единият да е РЪГБИ не е от най - едрите, но е много вкусен, другите каквито решиш, ПАУЛИНА не е лош.
Това не кореспондира изцяло с поне един от постовете ми в съседната тема.
Там споделих добър отзив, за ръгбито, но не може да се мери по вкуснотия с Бабиния домат и още един розов, който се поддържа поне от 15 години.
Добре ражда, здраво е, сносно. Тази година го пропускам, понеже пакетчето свърши.
Не зная сорта на моите, но някой предположи, че червеният е Идеал.
kr1100 - майстор
Оптима твърдо не . капризен , малко раждащ .От 2014/15 не го сея.
Ръгби, розов гигант, Сърцето на Албенга - ранен е, Волско сърце - но иска яки високи колове и височина, Розов дар едър нарязан.
В тенекиите може да насееш и Чери / продълговато Аля F1 или Алия не помня името., не е капризен , може и по 2-3 корена в тенекия
valdim - специалист
Не знам дали не ви е писнало от мен, но ако е така, можете да не ми четете темата... :-D
Независимо от мързела и лошото време, аз напредвам. Снимките са от днес и както виждате ястъците ми са вече готови с напоителната система.
Утре ще набуча капко...нещата по тенекиите и надявам се приключвам с напоителната система.
Все се чудя дали не беше по-добре да отделя напояването на тенекиите от това на ястъците (сега са последователно). Както и да е, дори и да съм сгрешил, поправимо е.
Имам въпрос - купих семе от коренов магданоз. Ако отделя половината от първия ястък и засея в него семенцата (директно, без предварително да са покълнвали в отделен контейнер), дали е ОК?

Прикачен файл

IMG_20230410_201436_copy_526x1169.jpg

Прикачен файл

IMG_20230410_163308_copy_492x1093.jpg

Прикачен файл

IMG_20230410_163336_copy_481x1070.jpg
Djack - специалист
Сложи за проба един термометър под найлона за около час при пролетно слънце.
valdim - специалист
пон апр 10, 2023 8:34 pmDjack написа:
Сложи за проба един термометър под найлона за около час при пролетно слънце.
Добре, ще го направя. Каква е идеята?
pipilica - майстор
пон апр 10, 2023 8:24 pmvaldim написа:
Не знам дали не ви е писнало от мен, но ако е така, можете да не ми четете темата... :-D
Независимо от мързела и лошото време, аз напредвам. Снимките са от днес и както виждате ястъците ми са вече готови с напоителната система.
Утре ще набуча капко...нещата по тенекиите и надявам се приключвам с напоителната система.
Все се чудя дали не беше по-добре да отделя напояването на тенекиите от това на ястъците (сега са последователно). Както и да е, дори и да съм сгрешил, поправимо е.
Имам въпрос - купих семе от коренов магданоз. Ако отделя половината от първия ястък и засея в него семенцата (директно, без предварително да са покълнвали в отделен контейнер), дали е ОК?
Ми сей няма проблем, то не е оферта да пикираш и разсаждаш магданоз.
И ся да ти кажа нещо да пробваш, мое и не реално и шантаво да ти прозвучи но при мен имаше ефект. Единя сандък за пробата го заземи, зарови парче поцинкована решетка или ламарина и го вържи за земнио ако имаш или за нулата.Аз правих тоя опит с китайска роза в голяма саксия и растението определено се развиваше по-добре от съседното което не беше заземено, понеже нямам отделно земно в къщата бях заровил поцинкована мрежа и беше вързана за нулата.
За лятото може да залепиш отвън на сандъците тънка изолация с фолио, да не се нагрява много пръстта вътре.
hidrazin - майстор
пон апр 10, 2023 9:33 pmpipilica написа:
... Единя сандък за пробата го заземи, зарови парче поцинкована решетка или ламарина и го вържи за земнио ако имаш или за нулата.Аз правих тоя опит с китайска роза в голяма саксия и растението определено се развиваше по-добре от съседното което не беше заземено, ...
Това е идейно... :-D Ся се замислям ако буна една ламарина в саксията и и пусна 20 000 волта колко добре ще расте?
Вероятно не токова добре отколкото ако и пусна 110 000 волта (че повече нямам). :-D
До тук с шегите и не съм целял да те обидя - ако е така, моля за извинение.
Ноооо... пък ме замисли. :? :? :?
При равни други условия (почва, температура, поливане, осветление...) може тъкмо парчето поцинкована ламарина да е спомогнало за по-доброто развитие.
Прозаично - осигурило е липсващи микроелементи като цинк и желязо а те са си много важни.
Пък и много хора(жени) гледат в къщи милиони саксии с китки, храсти, подправки, зеленчуци ... и повечето не са заземени.
:partyman:
P.S. И нещо което със сигурност знаеш но пък вероятно други не знаят:
ЛИМОНИ в саксия (или друг съд) - искат много желязо. В саксията (съда) на дъното се насипват няколко шепи железни стружки.
Ако вече е засят - се насипват отгоре на почвата. Стружките да са ОБЕЗМАСЛЕНИ !!!
(Моя лимон живее в ръждива тенекия от сирене. Вече изгни (тенекията) отстрани и е време да я сменям. Но лимона си е добре.)
КАЙСИЯ - вирее перфектно ако е засята в двора там, където е имало стара варница.
pipilica - майстор
Споко, не се сърдя за двайсто иляди волта. Между другото не съм го измислил аз, някъде го прочетох и реших да пробвам.
Е тука мое да си прочетеш ако ти е интересно
https://earthinginstitute.net/earthing- ... r-schools/
пък може и да питаш гугле или ся вече и ГПТ4
Едно време дедо ми слагаше стружки около корена на асмите на село, или зелен камък ако нямаше стружки за всички, това си е един вид бавно торене. Моите редовно ги торях с Кристалон така че не е било от липса на някой елемент.
valdim - специалист
Напомням да не ми се спами темата.
  • 1
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: