• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Djack - специалист
Изчакай още малко! Студено е още, а при твоите разстения това ще се усеща още повече. Нека се стопли малко или поне им направи тунел от агрил!
miroki - майстор
Разсада се засажда сега, другата седмица и до към 4 април в парник или оранжерия. На открито след още един месец.
С тази ситна мрежа ще е тегаво. Мрежата се накланя на нещо и се хвърля с лопата пръстта да се спуска по нея, а не ти да я пресяваш.
Баш Майсторо - специалист
Ако искаш да сееш сега може да покриваш с туби 10л. от минерална вода, като отрежеш дъното. През деня ако е много топло развърташ капачките и към края на деня пак ги завърташ. Това стига да позволява размера на тенекиите съдовете, с които разполагаш и тубите. Аз съм правил така на вън и поливам при нужда направо през отворената капачка, шишето със завъртане трябва леко да се вкопае в почвата иначе при силен вятър ще изхвърчат. Правил съм и тунели с найлон ама ми е по - лесно да отвъртам и завъртам капачки отколкото да откривам и закривам найлони. :wink:
Djack - специалист
Тенекиите ще се затоплят много бързо от слънцето. Веднъж да не успее да махне на време капачките или тубите при силно слънце и ще свари всичко. Няма смисъл от това бързане. Изчакай до Гергьовден най-добре, до тогава усъвършенствай системата! Аз тогава вадя всичко на открито.
miroki - майстор
Пробвал съм да вадя разсада по-късно, но остава слаб. Като го сравня с този, който съм изкарал началото на април, голяма разлика. За това гледам парник или оранжерия да се извади и с туби става, но по-голяма играчка. Парника/тунелът само единия край се отваря. Ако са малко, може и туби. Ние до скоро засаждахме над 1000 корена все пак. Сега намалям всичко драстично, че няма вода.
Началото на април може да се засеят семена навън, но пак покрити до май месец. Но ще закъснеят спрямо пикираните.
Става всякак де.
valdim - специалист
Тенекиите вече са заредени с почва и готови за засаждане. Подредени през 60 см, с разстояние от стената (да мога да минавам, евентуално - бера :weedman: )
Сложих капак на единия сандък, с найлоново фолио, смятам че се получи добре.
Сандъците ще "лапнат" към 250 л почва, всеки..Доста...Да се надяваме, че ще си заслужава и усилието и разходите.

Прикачен файл

IMG_20230323_124038_copy_472x1050.jpg
Докато му хванеш чалъма, тъй ще е, а и няма всяка година да пълниш тенекии и сандъци я.
Последните 2 години вадя разсада ок 15-20.03. под "найлон пакет"- двоен тунел.
По здрав разсад никога не към имал.
Всичко си иска грижата- правилна и навреме.
kr1100 - майстор
чет мар 23, 2023 2:11 pmDjack написа:
Тенекиите ще се затоплят много бързо от слънцето. Веднъж да не успее да махне на време капачките или тубите при силно слънце и ще свари всичко.
Тиквички/цигулки в комбо с салатен пъстър боб и сладка царевица под туби галонови без капачка.1 центрираща арматурка в средата и 3 пръчки на Y около тубата. Като се позатопли от северната страна тубата плътно в земята от южната повдигната на 3х3 см или 4х4 см парче от гредичка.
Като поотраснат и вземат да опират махам галоновата и слагам рязана отгоре и отдолу туба заради дългоухия маркировач . Това пази донякъде и при изненадваща градушка. Не помня но някъде около /преди/след 2015 г падна градушка. Листата на тиквичките и цигулките бяха простреляни , но без щета по самото растение. За сметка на това външния домат беше ошмулен ит 50-60корена оцелята 4-5. Не бях разпънал мрежата, че беше още рано , ама ...
valdim - специалист
Колеги, моля препоръчайте ми три сорта домати от тези които са налични на градския пазар.Изберете нещо което е вкусно и което ще ме накара да забравя болките в гърба.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... Ng29mhBtyH
Баш Майсторо - специалист
Аз ти препоръчвам единият да е РЪГБИ не е от най - едрите, но е много вкусен, другите каквито решиш, ПАУЛИНА не е лош.
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 21

Тема "Малка зеленчукова градина на покрива на ЖК. От А до...Я" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: