Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
silent - майстор
Много благодаря за съветите kr1100
kr1100 - майстор
Ако ще копаеш неподдържана / сбита земя - помисли за предна тежест към 20 кг за да не подскача фрезата.
silent - майстор
Ще го имам впредвид...засега ще копам няколко ара...то е смешна работа да въртя фреза за няколко лехи ма ми спестява обръщането с вилата.....
silent - майстор
Изчистих карбуратора, резервоара, смених , маслото, въздушния филтър, налях нов бензин и чудо от половин хилава дръпка мотора пали има празен ход форсира се ...работи като китайски часовник.
Обаче! Тръгнах да сменям маслото на редуктора и освен че скъсах гумената тапа, се оказа че вътре няма масло а ....грес.! Сега има ли вариант там наистина да трябва да има грес или някой гений е решил така да си реши проблемите и да шиба дявола с грес...
bigdragon - майстор
В редуктора към вала с ножовете и на моята е грес...
Andri01 - майстор
Трябва редукторно масло. То е по гъсто от това за картера.
"8.2 Техническо обслужване на мотофрезата
Редуктор
Не е необходима специална поддръжка, тъй като той фабрично е зареден
с необходимото количество смазващо средство. Но все пак редукторът може да се
допълни веднъж годишно с грес тип К3 /80мл./. Пълненето се извършва през
отвора показан на/ фиг.38/"

http://www.prismabg.com/documents/2018/11/07/--f90r.pdf
silent - майстор
Mерси Трифоне, греста изглежда свежо. Ще добавя 100-150гр. Ще измисля накакъв чоп и газ.... На харизан кон зъбите се не гледат...
Жена ми иска да прекопам тревата и да засеем наново. Та се чудя ще има ли смисъл да закача плуг отзад...дали ще може да го дърпа...нямам плуг ма ако може ще купя някакъв....
Моторетката е някво копие нa GX160 демек 4-5коня...
При вас почвата е тежка. Не вярвам да се справи с оран.
Мислех и аз в тази посока, но не съм стигнал до осъществяване. При нас е песъчливо и пак е съмнително за под 50кг машинка.
При теб задължително ще трябват тежести, освен металните колела, но вероятността за успех клони към......почти никаква, според мен.

Ако опитам някой ден, ще пусна клипче някъде.
silent - майстор
Така е тежка глинеста, аз мислех с тежест и ферезите без колела, ако трябва да купувам и колела се обезмисля при съмнителен успех клонящ към нула....

Тема "Питане за мотофреза." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: