Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
pif4o - специалист
чет мар 16, 2023 6:41 pmkartechar написа:
Тази е по-производителна и двигателят е Хонда от новите, с вариаторен самоход https://www.husqvarna.com/bg/kosachki/lc356vp/. Имам я от три години (предния модел). Кося декар и половина.
Гледах я и нея, но ми е много над бюджета с цели 50% :) иначе на нея най харесвам вариаторния самоход :) А щом имате такава да ви питам, за комплекта за мулчиране какво ще ме посъветвате, нужен ли ми е или не, тревата е поляна- саморасляк, не е райграс, не се полива, квото бог даде :) Около 500кв, мисля че ако я стрижа на време ще мога да я събирам в коша и да я изхвърлям. Макар че в комплекта за мулчиране ножа е по друг, ако заради самия него си струва......да взема да го взема :)
kartechar - специалист
Моята е този модел, който вече не се предлага: https://reza4ki.bg/husqvarna-lc-356v.html. При нея няма отделен комплект за мулчиране. То се осъществява чрез премахване на коша и затваряне на капака, който има специфична форма. Ако не сте много взискателен към ливадата :wink: , косене до седмица може да се прави с мулчиране, 10 дни до две седмици - със събиране в коша и над този интервал - със странично изхвърляне. Ако сте взискателен - сроковете наполовина, а страничното изхвърляне отпада :) .
pif4o - специалист
Аиде готово :)

Прикачен файл

IMG-a0197d4171dcd9940da512082aa177b2-V.jpg
Айде- Честито!
Казах ти аз, писах де- "Хуск", ама то да речеш......бе то и жена не се избира толкова. Само кола, до скоро, вече и косачка.
Със здраве!

Длъжен съм да призная- постъпи мъжки. Не се бави много. Веротно детското, у теб, е надделяло, както у 'сяко голямо момче?!!
pif4o - специалист
Мерси Трифонов, жив и здрав и ти и колегата Драгозов завършихте финалния щрих на 3 седмичното ми проучване :) Към май месец като кося ще пиша отзиви :)
Последна промяна от pif4o на пет мар 17, 2023 9:04 pm, променено общо 1 път.
Ще прощаваш и не съм много сигурен, но мисля, че имаш предвид колегата Драгозов.
Самият той, бидейки безкрайно дипломатичен, помага и със съвети, в любимият ни Форум.
Благодаря и аз, г-н Драгозов!
pif4o - специалист
пет мар 17, 2023 3:19 pmТрифон П.Трифонов написа:
Ще прощаваш и не съм много сигурен, но мисля, че имаш предвид колегата Драгозов.
Самият той, бидейки безкрайно дипломатичен, помага и със съвети, в любимият ни Форум.
Благодаря и аз, г-н Драгозов!
Грешката е неволна и поправена, не случайно вторник съм на ямр на главата че не ме слуша.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пет мар 17, 2023 9:05 pmpif4o написа:
... вторник съм на ямр на главата че не ме слуша.
Нека ти открият нещо леко, лесно достъпно и бързо поправимо, КАЗАХ!
Lisko - майстор
За Хондата, честито!
За протокола, моите две стинки:

Косачката ми е на 13 години, с B&S двигател. Двигателят си пали и работи екстра. Ходовата част има доста поражения от ръжда, някои болтове са "заварени" от ръжда, други падаха и се губиха, та ги сменях. Единствената част която ми се е налагало да купувам за смяна е жилото - скъса се от ръжда.
Та мисълта ми е - не се впрягайте толкова за резервни части, това не е кола де я караш всеки ден. Аз кося, колко, колко ... дали има 10 пъти годишно не знам.

Иначе подкрепям да има и трите начина за изхвърляне - кош, странично и надолу. За мен - най-използваем е "странично" а най-рядко "кош". Коша се пълни много бързо и не е добре за кръста да се навеждаш, да го вадиш, да го носиш някъде. Варианта надолу е добре защото боклука е по-наситно и не на редички, но само ако тревата е ниска. Ако си я изтървал - машината се претоварва и може да почне да гасне. Съседа ми не съобразява тия неща и напролет първото минаване му гасне десетки пъти.

Навремето електриките едва прохождаха, но сега има доста сносни електрически и мисля да мина на такава (със самоход задължително).
pif4o - специалист
Електричка ако ти е за райграс ше ти върши работа.

Тема "На коя марка бензинова косачка да заложа?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: