• 1
  • 2
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Киррил - специалист
В момента имам два вида маркучи 1:
единият е на над 25 години и по визуална оценка може да изкара поне още 10. Не се продават.
другият е един зелен с оплетка - изкара 7-8 години и вече се нацепва.

Търся 20 м. добър маркуч с оглед съотносимо качество и цена.
Не ми се пазарува по интернет, че доставката му ще излезе колкото половината му цена.
Гледах тези в Практикер, но що така не ми хващат окото. Ако някой има добро мнение за някой модел от тях, да казва.

https://praktiker.bg/bg/Markuchi-napoya ... T/p/440269

https://praktiker.bg/bg/Markuchi-napoya ... N/p/428408
torbalan - Дървен философ
Аз ползвам един зелен от Практикер. Издържа доста години, като не му се старая да го крия от слънцето.
Купувал съм от кварталните железарии - кара един сезон и се напуква.

П.П.
Този от втория линк ползвам, но по-малкия размер.
И снадките са ми от Практикер. Едни жълти, не помня марката, но то голямо разнообразие там няма.
Глупости! Точно в люлинския е Рогът на изобилието.
https://praktiker.bg/bg/Markuchi-napoya ... BMQAvD_BwE
Но торшън, ще го ползват и внуците.
...ако им е за маркуча, освен ако не име е през......

"Безплатна доставка до пощенски код 1000", Кириле. Ако имаш карта за пътуване, нещата могат да се уредят и с безплатен транспорт. Инак 83.495 лв и аз не бих дал отгоре.
пп. Я, до Аксаково тоже е безплатна!!!
Купувай, на.....Кириле!
Andri01 - майстор
Втория от "Практикер". Първия е много твърд.
Jacomo - специалист
Зеления пък лесно се пречупва.
yanko78 - специалист
От както взехме на Гардена от скъпите, забравихме за маркучи. Идин такъв като змия е, даже в началото се шашкахме като седеше в тревата.
kr1100 - майстор
вт апр 11, 2023 6:14 pmJacomo написа:
Зеления пък лесно се пречупва.
:supz: И като се пречупи веднъж само проблеми на пречупеното.
Киррил - специалист
Жълтият (първият) ми се вижда за по-читав, ама 20 метра са 100 лева, стига да продават на метър, че 50м. ми са прекалено много. Не го прибирам ежедневно и стои опънат под слънцето. Само есента до пролетта/сезона го прибирам. Този който го имам зеленият като се прегъне, после от там теква и слагам снадки. Качеството е много ниско и май ще рискувам с жълтия. Дават го за 8 бара налягане, а моето е 3. За какво ми е да е 21 бара?
Djack - специалист
вт апр 11, 2023 6:16 pmyanko78 написа:
От както взехме на Гардена от скъпите, забравихме за маркучи. Идин такъв като змия е, даже в началото се шашкахме като седеше в тревата.
И при мен е така! 15 години купувах маркучи всеки сезон. Пречупване, оплитане, изгаряне.....! От 5 години съм с най високия клас на Гардена и просто се родих! Уникален маркуч!
вт апр 11, 2023 9:00 pmDjack написа:
... От 5 години съм с най високия клас на Гардена и просто се родих! Уникален маркуч!
Ето защо били баровете- за прераждане. Явно има защо и си заслужава, но на Кирил май не му трябват чак толкова. Не хареса 21, а при високия клас на Гардената ходят към 30. Инак няма раждане, хаха!

Кириле, ролката си я продават като ролка. Има и на метър.
На летище Варна, част от поливната, по градинките, е с 1/2 от жълтия, с някаква по тъмна ивица, но не помня цвят. Седи си ежесезонно на атмосферните условия, каквито се паднат.
  • 1
  • 2

Тема "Препоръчайте маркуч 1" за градината." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: