• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
PIP - майстор
пет май 05, 2023 9:14 pmhidrazin написа:
Масови са и не ги сменят през 5 години ама и не са от чам!
пон май 01, 2023 1:01 pmgenatatdi написа:
...вероятно са от бор...
В UK за къщи и огради основно се използва дъб, бял дъб.
Дъбът е устойчив на гъбички и не се плаши от водата.
Оставен продължително време на влага само потъмнява почти до черно.
Не случайно много от корпусите на дървените кораби, фрегати ... и в Испания 17-18-ти век, и в САЩ по времето на войната за независимост са направени именно от дъб.
А ония колове от чам забити в земята вероятно няма да откарат и въпросните 5 години.
Та има дърво, има и дърво. Толкоз.
:partyman:
Доста уверено пишеш, но няма нищо общо с действителността. Повечето дървените огради са от третиран иголистен материал и се бетонират в земята. Изкарват доста повече от 5г. Дъбовите 'колове' са основно за порти. Ползва се доста кестен и други по-масови/евтини широколстни матереиали за колове, които се забиват директно в земята, основно за по-груби и 'рустик' огради.
nelina_london - специалист
Моите 12годишни наблюдения в UK са като на PIP .
Там издържат много оградите от дърво ,само че тези ,които ползват бетонени колове .Нашата бе такава .Тези с дървени колове в земята за 5 години си заминаваха, при все ,че материалът се продаваше третиран и на всеки 2 години се третираше отново. А,при един хубав вятър ,половината съседи останаха без огради и то само тези с дървените колци .
hidrazin - майстор
пет май 05, 2023 10:14 pmPIP написа:
Доста уверено пишеш, но няма нищо общо с действителността. Повечето дървените огради са от третиран иголистен материал и се бетонират в земята. Изкарват доста повече от 5г.
Ами хубаво. Да забива чамовите колове. Да бъде на твоето.
Ноооо... предполагам ще му дадеш гаранция, нали?
пет май 05, 2023 10:14 pmPIP написа:
Изкарват доста повече от 5г.
Колко повече, 7 години?
Да разбирам че след 7 години ако изгният ще му ги смениш за твоя сметка?
Айде стискате ръцете! :-D
:partyman:
P.S. UK, МуКей ... вятър и основно мъгла. "Пуснах" се някъде из UK.
Навсякъде типичната, потискаща, затворническа архитектура в стил "Ала Освиенцим".
Лагер за затворници - 31 Comben Dr
P.S. А, попаднах без да искам на типична, крива ингилизка къща изработена по технологията/стил ФАХВЕРК. =D>

Прикачен файл:
Фахверк.jpg
hidrazin - майстор
пет май 05, 2023 10:49 pmnelina_london написа:
Там издържат много оградите от дърво ,само че тези ,които ползват бетонени колове .Нашата бе такава .Тези с дървени колове в земята за 5 години си заминаваха, при все ,че материалът се продаваше третиран и на всеки 2 години се третираше отново. А,при един хубав вятър ,половината съседи останаха без огради и то само тези с дървените колци .
=D> =D> =D>

:partyman:
PIP - майстор
пет май 05, 2023 11:26 pmhidrazin написа:
пет май 05, 2023 10:14 pmPIP написа:
Доста уверено пишеш, но няма нищо общо с действителността. Повечето дървените огради са от третиран иголистен материал и се бетонират в земята. Изкарват доста повече от 5г.
Ами хубаво. Да забива чамовите колове. Да бъде на твоето.
Ноооо... предполагам ще му дадеш гаранция, нали?
пет май 05, 2023 10:14 pmPIP написа:
Изкарват доста повече от 5г.
Колко повече, 7 години?
Да разбирам че след 7 години ако изгният ще му ги смениш за твоя сметка?
Айде стискате ръцете! :-D
:partyman:
P.S. UK, МуКей ... вятър и основно мъгла. "Пуснах" се някъде из UK.
Навсякъде типичната, потискаща, затворническа архитектура в стил "Ала Освиенцим".
Лагер за затворници - 31 Comben Dr
P.S. А, попаднах без да искам на типична, крива ингилизка къща изработена по технологията/стил ФАХВЕРК. =D>


Фахверк.jpg
Никой не карам нищо да прави, не си разбрал. Просто се чудя как така изведнъж дървото стана материал дето се разпада за 2г при положение, че стотици години почти всичко се е правило от него и в много държави продължават да го ползват, но тук станахме много напреднали последните години. Въпроса не е в него, а в изпълнението. Тая година планирам да правя друга ограда с дървени колони и ще ти кажа като стане време за смяна.

Аз за 14г подобни къщи не си спомням, ти не знам как така я оприличи с типична английска къща.
hidrazin - майстор
съб май 06, 2023 12:14 amPIP написа:
Никой не карам нищо да прави, не си разбрал.
А, разбрах. Подтикваш го да си направи оградата с чамови колове.
Няма проблем - дай си му гаранция и толкоз.

съб май 06, 2023 12:14 amPIP написа:
Тая година планирам да правя друга ограда с дървени колони и ще ти кажа като стане време за смяна.
О.К. Ще изчакам.
съб май 06, 2023 12:14 amPIP написа:
Аз за 14г подобни къщи не си спомням, ти не знам как така я оприличи с типична английска къща.
А ти ходил ли си (посещавал ли си) UK? Или само си стоял в конкретно село/квартал?
Всеки, дори и полуграмотен Интернет потребител може да разгледа U.K. (и не само нея).
Типичната затворническа архитектура е за масовата част от U.K. която вероятно си нямал време и възможност да посетиш.
Все пак трябва да бачкаш и свободно време няма.

съб май 06, 2023 12:14 amPIP написа:
Направил съм сигурно над 100 дървени огради там и още никой не ме е търсил за рекламация.
Оооооохххх...рязко ми се при ... пи. Водка. :-D
:partyman:
P.S. Айде дай линкове от Google Maps за района дето казваш че се намираш.
Там па може да има и нещо читаво а не тези ... пфуууу...
PIP - майстор
и за чий да ти давам каквото и бе отворко
hidrazin - майстор
съб май 06, 2023 1:08 amPIP написа:
и за чий да ти давам каквото и бе отворко
Ми щото въздуха под налягане не не мое да се аргументира. Елементарно.
Аз се аргументирам. Ти не можеш... Е за т'ва.
:partyman:
P.S, Отворко, отворко ама не залупено бурканче лютеница Хорце. :-D
Още по-малко роб на жендърите в U,K.
nelina_london - специалист
Не ми харесва тонът в спора ,но ще се включа със снимков материал .
Много ми харесваше архитектурното еднотипие там ,по-скоро тук не ми харесва всеки да се изтъква и сравнява с вида на къщата си и накрая да стане тотален миш маш .
Ето снимки на нашата ограда с бетонните колове и съседската изцяло от дърво .Имаше си и законен ред -всяка лява ограда е твоя отговорност .Та ,нашата си бе там отпреди годините ,които споменах и си остана след нас .Съседската търпя ремонт минимум 3 пъти .Тук е една година след монтажа и ,само фабрично третирана .Първо бе само с набити колове, след това ги бетонираха ,а накрая я махнаха , направиха бетонен фундамент и ги анкерираха.
Прикачен файл:
Screenshot_20230506_085219_Gallery.jpg
Прикачен файл:
Screenshot_20230506_090334_Gallery.jpg
Никой не отрича възможностите на дървото като строителен материал ,но по възможност да бъде покрито и защитено ,а не забито в глина (английска :) ) и оставено на слънце и дъжд .След опита ни с вечното мазане /третиране на огради в UK ,решихме ,че не искаме видима дървесина по къщата ни .
Обаче ,в селската къща на съпруга ми има забити акациеви колове ,топени в асфалт ,държат ограда с мрежа и са си ОК вече 30 години .
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Ограда с дървени колове ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: