• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте, предстои ми направа на ограда около 30 метра. В проекта е замислено да е с мрежа топ 1,50 см. Все още не съм определил какви точни колове да сложа: метални или бетонни. И докато се чудя намерих на село дървени колове около 8 - 10 см диаметър с достатъчна дължина за ограда вероятно са от бор защото имат правилна форма. Има ли вариант да ги използвам и колко вереме ще издържат и дали въобще си струва да се занимавам с тях?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Какво стана с хидрофора?
Каквото и да е станало с хидрофора, набивай чамовите за оградата!
Като дойде ред да правиш нова, щото са изгнили, ще се сетиш кого да псуваш, след 20-25г.
Тогава може да ти е през оградата, та не му мисли много!
Ти го можеш.
Само с импрегнант за дърво ще помогне ли за запачване на дървото или нещо по - добро?

Колкото до хидрофора, вече е готов. В мазата 1 тон IBC резервоар захранван от водопровода (когато има вода) с поплавък, хидрофора след него и е свързан към водопровода към консуматорите.
chapara - майстор
Габровски, не смей да ги слагаш, Трофонов навярно те будалка :lol: 25-30г, чам, никоогаш, на дъжда :? :roll:
пон май 01, 2023 3:58 pmchapara написа:
Габровски, не смей да ги слагаш, Трофонов навярно те будалка :lol: 25-30г, чам, никоогаш, на дъжда :? :roll:
пон май 01, 2023 1:13 pmТрифон П.Трифонов написа:
...след 20-25г...
Даааа, тук да послъжем, там да донадим, после иди доказва кот си искаш!
Таквас ний тя сичката, даже и с фактическата истина. Чапарска му работа!
Andri01 - майстор
Някъде 94-95г. правихме огредата на комшията ми с чамови греди 80/80мм. дължина към 2м. 1м отдолу импрегнирани в горещо масло и после асфалт. Бядисват се през 4-5г. в зелено. Отгоре им сложи някакви ПВЦ капачки-да не се мокрят. Ами значи към 28г. вече държи и то много добре тази телена ограда.
Иди му обяснявай на Чапара, че аз нямам примери за импрегнирана борова дървесина!
Затуй споменах само 20-25.
B0bi - специалист
За в земята, до колкото знам, най-доброто " импрегниране" е обгаряне.
Ако чама не държи на дъжд, бук или дъб държи повече, или ... може би липа, топола :cool: Е, за върбата е ясно - ще стане натурална зелена ограда :wink:
Дъб и бор са най издържливи, по нашите ширини.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "Ограда с дървени колове ???" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: