Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Здравейте,
имам кладенец, на който искам да сложа помпа, но нямам идея каква да бъде тя.Ще се радвам компетенните да ми помогнат при избора.
Кладенеца е широк около 1,5-2м, дълбок е около 10-12м, водата вътре в него според мен е не повече от 1-2м дълбочина в летния сезон. Идеята ми е да тефля по малко вода и да пълня в някакъв друг съд за капково напояване, така че вероятно дебит няма да е нужен на помпата.
Благодаря предварително навсички отзовали се за съвет.
Киррил - специалист
Ако не си постоянно на мястото с кладенеца, а отиваш само събота и неделя, си вземи потапяща, която може лесно да се пуска и вади, за да си я прибираш когато те няма. Средно тегло е около 5-10 кг. Колкото е по-скъпа и маркова, теоретично ще е по-добра и рядко ще се разваля.
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 10:00 amtoshkobg написа:
Здравейте,
имам кладенец, на който искам да сложа помпа, но нямам идея каква да бъде тя.Ще се радвам компетенните да ми помогнат при избора.
Кладенеца е широк около 1,5-2м, дълбок е около 10-12м, водата вътре в него според мен е не повече от 1-2м дълбочина в летния сезон. Идеята ми е да тефля по малко вода и да пълня в някакъв друг съд за капково напояване, така че вероятно дебит няма да е нужен на помпата.
Благодаря предварително навсички отзовали се за съвет.
За първи път някои търси помпа без дебит :?
Същевременно капковото работи с капки, но капка по капка - вир и пак си е дебит :?
Поради липса на данни за дебит и налягане и аз препоръчвам неква такава потопяема помпа
hidrazin - майстор
вт фев 06, 2024 10:51 amkozl написа:
Поради липса на данни за дебит и налягане и аз препоръчвам неква такава потопяема помпа
вт фев 06, 2024 10:00 amtoshkobg написа:
...дълбок е около 10-12м, водата вътре в него според мен е не повече от 1-2м дълбочина в летния сезон
Това кога качи вода дори на 5 метра, ела ми се обади да почерпя. :-D
:partyman:
iliya_i - майстор
вт фев 06, 2024 10:51 amkozl написа:
вт фев 06, 2024 10:00 amtoshkobg написа:
..... аз препоръчвам неква такава потопяема помпа
Не става:
ОСНОВНИ ХАРАКТЕРИСТИКИ

Вид помпа Потопяема помпа
Материал Пластмаса
Цвят Черен
ТЕХНИЧЕСКИ СПЕЦИФИКАЦИИ

Тип мотор Електрически
ПРОИЗВОДИТЕЛНОСТ

Максимален дебит 1500 l/h
Височина на заустване 2.5 м
nikolson - майстор
вт фев 06, 2024 10:51 amkozl написа:
Поради липса на данни за дебит и налягане и аз препоръчвам неква такава потопяема помпа
Кажи, че се iбаваш. 10 метра дълбок, огледало на мин. 8 метра. С 30 вата помпа...По добре да вади с кофата вода.

Ако наистина е широк 1.50 м, пак ще има мин. 1.5м3 използваема вода. С подходящо оборудване, може да се постигне прилична
поливна норма.
kozl - майстор
Както народа вика:
Квото повикало, таквоз се обадило :-D
kozl - майстор
вт фев 06, 2024 11:43 amhidrazin написа:
вт фев 06, 2024 10:51 amkozl написа:
Поради липса на данни за дебит и налягане и аз препоръчвам неква такава потопяема помпа
вт фев 06, 2024 10:00 amtoshkobg написа:
...дълбок е около 10-12м, водата вътре в него според мен е не повече от 1-2м дълбочина в летния сезон
Това кога качи вода дори на 5 метра, ела ми се обади да почерпя. :-D
:partyman:
Сетих се за виц :-D
Колко???
Пет.
Какво пет бе :?
А какво колко?
Ма си мисла, че за 2,5 м по една капка ще стане за поливане на саксия :?
Мое и да има по-икономични, ма на тази попаднах :-D

Тема "Каква помпа за кладенец да избера" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: