Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
silent - майстор
Есенното го опущих. Изорах днес какво мога да метна след което да мина още веднъж преди да засадя след месец домати. Как мога да разбера дали ми е киселинната почва та да метна вар. Последните години доматите губят първия завръз което обезмисля парника.
Andri01 - майстор
Има евтини машинки за измерване киселиноста на почвата и са учудващо точни. Намират се по "големите бакалии".
За понижаването и - пепел.
silent - майстор
пон мар 04, 2024 6:00 pmAndri01 написа:
Има евтини машинки за измерване киселиноста на почвата и са учудващо точни. Намират се по "големите бакалии".
За понижаването и - пепел.
Благодаря не съм виждал ще потърся.
Andri01 - майстор
От "Практикер". Точноста е проверена с професионален лабораторен уред. Измерва влажност, Ph, осветеност.
hidrazin - майстор
пон мар 04, 2024 8:01 pmsilent написа:
Благодаря не съм виждал ще потърся.
Киселинността е едно на ръка. За нея съм драскал много отдавна - ЦЪЪЪК
Линковете вече не работят но лентички за рН може да купиш от много места. На "уредчетата" нямай много вяра. Лъжат.
Иначе миналата седмица ми пристигна тоя комплект ЦЪЪЪК
Освен киселинност определя и други макроелементи като фосфор, калий и азот.
За киселинност нямам проблеми да определям. Имам си читави уреди (не играчките от Практикер).
Интересни ми са другите. Скоро мисля да пробвам...
Успех!
:partyman:
kr1100 - майстор
пон мар 04, 2024 5:47 pmsilent написа:
.... Последните години доматите губят първия завръз което обезмисля парника.
Играй го пчеличка с Доматин .
Djack - специалист
И при мен последните две години долна китка няма изобщо. Даже цвят не правят!
silent - майстор
Пръсках с доматин ,но цъфти първия завръз и изсъхва и пада. Четох че може да е от кисела почва и от какво ли не.
kr1100 - майстор
ср мар 06, 2024 9:52 pmsilent написа:
Пръсках с доматин ,но цъфти първия завръз и изсъхва и пада. Четох че може да е от кисела почва и от какво ли не.
Ne e. няма слънце и е студено поне миналата година пролетта и началото на лятото беше си хладно, а навън не летяха пчели.
silent - майстор
Тази седмица мисля да пръсна малко селитра супер фосват и калциев сулфат и нахвърлям 350 -400л.торф. след което да го объркам -фрезовам и полея и така да чакам 1ви април когато мисля да засея доматите. За София е рано ма ще пробвам. Искам домати в началото на юли :-D
Инак ако пиша глупости ме поправяйте. Пълен лаик съм земеделието. :-D

Тема "Пролетно подсилване на почва." | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: