• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
gogo7777 - майстор
В правилата на форума пише, че ако се пише на диалект то той да бъде "варненският"
:) :) :)
B0bi - специалист
нед мар 10, 2024 1:56 pmТрифон П.Трифонов написа:
Знам бе, за рязане на дърво иде реч, ма Боби пак са набоби и вкара нов термин- "задръжки".
Колко да е нов ... Чул съм го преди едни 50-ина години, когато нашите са започнали да ме водят с тях в гората. Не съм следвал "дърводобив" и не знам как се води в съвременните учебници. Чувал съм го и от хора работили в Коми.
Става дума за последното неотрязано парче след мига, в който дървото започва да пада. Това парче буквално задържа и насочва падането на дървото.
Прикачен файл:
IMG_20240310_141524.jpg
IMG_20240310_141524.jpg (99.12 KиБ) Видяна 483 пъти
:arrow: 5:56
gogo7777 - майстор
Всичко е написано в "трудово обучение" 7-ми клас.
:)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 10, 2024 2:38 pmB0bi написа:

Коми
То е ясно за какво иде реч и стана ясно отде го вкарваш. Баткото е голям (190) и има яка ръка, не видя ли че прихващаше солетите и ги пускаше долу, не му трябват дръжки
На мен като ми рязаха черешата, насред всичките градини, плочници, перголи, коли, навеси и тн, всяко парче го връзваше човека и си падаше до ствола на избраното място...
нед мар 10, 2024 2:04 pmgogo7777 написа:
В правилата на форума пише, че ако се пише на диалект то той да бъде "варненският"
:) :) :)
Да бъде!

...на какъвто си го избереш- църковнославянски, старобългарски, новоруски- Амин!
vlax - майстор
Бях в Коми 1986 год.Според Вас защо имаше длъжност Вилкаджия и каква беше неговата работа?
:partyman:
Гогол, е тоя вилицаджия, ако е още жив, те той ти трябва ако решиш да режеш нещо на криво място. Аз взимам скъпо.

нед мар 10, 2024 3:07 pmn_a написа:
... Баткото е голям (190) и има яка ръка, ...прихващаше солетите и ги пускаше долу, не му трябват дръжки
На мен като ми рязаха черешата, насред всичките градини, плочници, перголи, коли, навеси и тн, всяко парче го връзваше човека и си падаше до ствола на избраното място...
Кака, момчето леко се е объркало, че у нас арбористите се броят на една ръка с пълен набор пръсти, но това, че нямат канали в тубата, не му пречи да бъде на профи ниво.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 10, 2024 7:48 pmТрифон П.Трифонов написа:

Кака, момчето леко се е объркало, че у нас арбористите се броят на една ръка с пълен набор пръсти, но това, че нямат канали в тубата, не му пречи да бъде на профи ниво.
Познавам поне 5-ма, профи...
Форумът за трети път ми показва като непрочетено мнение, това е нов бъг, ха-ха
hidrazin - майстор
Началото беше някъде в средата или в края на 70-те...

Прикачен файл:
Иглолостно.jpg

:partyman:
Lisko - майстор
Компилация от която се вижда най-честата грешка - какво става когато падне короната - получава се откат който отхвърля човека или му събаря стълбата.

  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Бор" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: