Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
zz_stefanov - майстор
Някой тук препоръча друго непретенциозно растение за визуална преграда, но не го запомних.
Питам защото съм на същия хал.
nelina_london - специалист
Иглолистно или широколистно ?
zz_stefanov - майстор
Не знам, май няма значение. Не търся нещо дизайнерско, да закрива погледа на височина около 2 метра и да не иска дълбока пръст.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
нед мар 17, 2024 3:46 pmzz_stefanov написа:
Не знам, май няма значение. Не търся нещо дизайнерско, да закрива погледа на височина около 2 метра и да не иска дълбока пръст.
Все повече се навивам за бръшлян. Обаче иска основа върху която да се катери, та обмислям рехава арматурна мрежа, че яка. Вечнозелено, почти без почва расте, само иска подстригване
nelina_london - специалист
Не съм гледала бръшлян ,точно заради конструкцията ,а съседът пази ревниво ръждясалата си телена мрежа .
Преди съм препоръчвала Лейланди Голд Райдър .Супер непретенциозно е като почва ,устойчиво на болести ,расте гъсто ,съответно може да се реже чак като достигне нужната и височина и спокойно може да се засади през 1 м .Иглолистните тип туя и кипарис са със сравнително плитка коренова система .

https://clematis.bg/product/cupressocyp ... r-kupresus
pipilica - майстор
нед мар 17, 2024 2:07 pmzz_stefanov написа:
Някой тук препоръча друго непретенциозно растение за визуална преграда, но не го запомних.
Питам защото съм на същия хал.
Лигуструм, има и вариегатен. Пък ако си искаш Туите си набери семена от някоя стара не сортова, лесно пониква и почти бързо расте ако я поливаш редовно и я ториш. Но ако има вече завъден във вашия край от молеца трябва да пръскаш редовно.
pavelvasilev - специалист
Ние имаме абсолютно същия проблем с въпросните Туи, от 10 Туи 7 пожълтяха през година-две, накрая махнахме Туите и засадихме Лавровишна, целогодишно е зелена и иска единствено оформяне и подрязване 1-2 пъти годишно.

Ето как изглежда Лавровишната, снимката е от нета:


Изображение
wanderer - специалист
+1. И аз минах за малко през иглолистните, макар и не туя а лъжекипарис (писал съм тук). Махнах го и засадих лавровишна. Сега започвата втората си вегетация. 60см плътно във височина са и се развиват прекрасно. Само със стригането ще е малко зор защото заради едрите листа храстореза не ги лови, но ще карам или на ръка или ще купя ако има по подходящ храсторез.
Прикачен файл:
Messenger_creation_0b61ec4c-f917-4a35-b340-cd4786ae69a2.jpeg
stoil2 - специалист
Благодаря за отговорите. Това отзад е скала пясъчник. Теренът е скалист и почвата плитка.
С какво най-добре да напръскам останалите? А нещо подобно, но по-издържливо да сменя изсъхналите?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
пон мар 18, 2024 3:00 pmstoil2 написа:
Благодаря за отговорите. Това отзад е скала пясъчник. Теренът е скалист и почвата плитка.
Колко плитка? Може от това да си умират

Тема "Пожълтяващи туи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: