• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Не виждам причина да не става.
miroki - майстор
пон апр 08, 2024 10:27 amrossenboy написа:
Добрутро и успешн аседмица. Развитие по питането с нова информация и задълбочаване на незнанието ми - обекта разполага с такава помпа https://bashmaistora.bg/pompa-potopyaem ... 23793.html,

Помпа потопяема CITY PUMPS PLURI 2
Максимален напор: 42 m;
Максимален дебит: 80 l/min;
Електрически поплавък: да;
Присъединителен размер: 1"1/4 външна резба или маркуч Ф32 mm;
Максимална дълбочина на потапяне: 5 m.
Електрозахранване: 230 V;
Мощност: 0,55 kW;
Дължина на кабела: 10 m.

която се използва в момента за поливане с маркуч от кладенеца. Конкретната помпа би ли могла да се използва за капково напояване с лентов маркуч (без разпръсквачи и т.н.) или да вземам помпата предложена от fbr и да приключвам драмата.
Става, само сложи регулатор за налагане, да не нацепи маркучите. (филтъра ясно). И слагай повече маркучи от заветните 80л/мин. да разтоварва.
Аз съм харесал подобна с по-ниско налагане.
kr1100 - майстор
пон апр 08, 2024 11:17 amivanovbg написа:
Не виждам причина да не става.
Погледни пак първия му пост : "ще се нуждая от помпа, която да захранва успешно системата от кладенец с дълбочина 10 м (до водното огледало)."
kr1100 - майстор
ср апр 03, 2024 9:22 pmhidrazin написа:
ср апр 03, 2024 9:08 pmkr1100 написа:
Имам влечение към нея много отдавна. даже и в казармата пак с нея поработих / като окислител/.
Е, влечението е друга бира. :-D
Иначе няма значение - в единия случай се получават нитрати, в другия хлориди и все са добре разтворими във вода.
:partyman:
Вчера започнах с "лъскането" на капковите маркучи. Стават като нови :) :partyman:
kokowoz - помощник
Здравейте, за да не отварям нова тема за избор на помпа за капково, да попитам тук за мнение,препоръка, съвет. В момента съм с гравитично капково, като използвам два бидона от по 1000л, качени един върху друг и използвам само горния, тъй като нямам възможност да повдигна и двата на по-високо ниво. Искам да не се полива директно от кладенец, затова използвам бидоните, като междинен съд за нормализиране температурата на водата преди поливане. Идеята ми е бидоните да са на земята един до друг и от тях с помпа да отвеждам водата до капковите маркучи, а и нещо да автоматизирам нещата. Имам 6 лехи дълги по 30м с по два маркуча всяка леха, капкообразуватели през 20см. Сметнал съм че ще ми трябва помпа с дебит 3600л/час при 2 бара налягане. По принцип мисля да разделя системата на три кръга от по две лехи, така че основно един или два кръга ще се поливат едновременно - 1200-2400 л/час. (тепърва ще обмислям как да го направя това разделение, клапани, програматори, поплавъци нещо за пълненето на бидоните…). За сега съм се спрял на тази помпа - https://www.onlinemashini.bg/vodna-pomp ... -set/32139. Мисля директно от крановете на бидоните да се засмуква водата, а не да използвам всмукателен маркуч. Дали ще ми свърши работа или ако може някой да предложи друг вариант.
ivanovbg - майстор
Няма смисъл да се мъчиш. Капковото е достатъчно бавно, че да се стопли водата до приемлива температура.. Отделно е хубаво да се полива рано сутрин до 7ч. или късно вечер след 10ч.
hidrazin - майстор
ср апр 24, 2024 12:07 pmkokowoz написа:
Сметнал съм че ще ми трябва помпа с дебит 3600л/час при 2 бара налягане.
Като ти чета писанията оставам с впечатлението че за маркучите с капкообразователи трябва да им осигуриш налагане от от 2 бара.
Моля, много моля ми покажи такива капкови маркучи дето искат 2 бара налягане...
И също как ги направи тези сметки?
:partyman:
bigdragon - майстор
Многосезонен маркуч за капково напояване ADRI PC е с вграден капкообразувател и регулатори за налягане. Този маркуч е изключително подходящ за използване при наклонени терени, а също и при ландшафтни поливни системи. Продава се на ролки от по 400 метра, дебитът на капкообразувателите е 2 литра/час, а работното му налягането от 0,5-4,0 бара.
Налягане: от 0.7 до 4.1 bar
Дебит: 2.1 l/h
Температура на въздуха: до 43,3° C
Температура на флуида: до 51,7° C
Изискуема филтрация: 120 mesh
Външен диаметър: 17.00 mm
Вътрешен диаметър: 13.6 mm
Дебелина на стената: 1.2 mm
Разстояние между капкоотделителите: 30 cm
Дължина на ролките: 100 m
Серията Norma PC Dripline 100 m приема пълната гама фитинги за капково напояване.
Гъвкава полиетиленова тръба с фабрично инсталирани капкоотделители с компенсиране на налягането, инсталирани на всеки 30 cm. Дебита на всеки инсталиран в линия капкоотделител е 2.1 l/h, при входно налягане между 2,5 - 2,8 bar.
Оди си гледай жичките и не се бъркай дет не ти е работа.
Уж беше интелигентен Гооогъл...
А така, насини му окото!

Абе, поне си спал доволен. Емоционалната страна на цялата си интелигентност представяш по подобаващ начин.
Всъщност, бат кемал ти е конкуренция, макар не толкова интелигентен.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "Избор на помпа за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: