• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
ivanovbg - майстор
Дърдонките да стимулират мозъка може, но не ми са вкусни да тествам, но на растенията много помагат. Тествано!

На сондата още нямам магнити, но капковото в оранжерията ми е разделено на две- лява и дясна страна. Ще нанижа един магнит от говорител на едната страна и ще тествам дали има ефект. Безплатно е.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 9:54 amivanovbg написа:
То Хидразин уж се шегува, но магнитната вода е полезна много за разстенията. https://prirodnotozemedelie.com/%D0%B0% ... %82%D0%B0/
Източници: Петър Дънов, 21-ва лекция на Общ окултен клас, 1931 г. :lol: :lol: :lol:
По-добре отиди на ходжа. Обяви колкото искаш - ЦЪЪЪК
:partyman:
kr1100 - майстор
вт апр 02, 2024 10:18 pmhidrazin написа:
вт апр 02, 2024 10:01 pmMamaMy написа:
Вие сте перфектни. Аз от филтъра на водопровода вадя повече боклуци. Имам метален филтър лазерно надупчен дето бил спирал и бактерии дори. Спира всичко, но мътилката си минава и водата е кафява...
Е сондажа/тръбата ми е набита в земята някъде 70-те години. Бива да се поизбистрил... :)
Но ме мори че варовика (колкото и малко да е) ми запушва капкообразователите като се изпарява водата от слънцето.
За две години и вече имам над 10% запушени от варовик.
Та мисля да сложа на тръбата след помпата поне 30-40-50 яки магнита от старите HDD.
Така на есен, като изсъхнат капковите тръби ще ги надуя с компресора и всичкия варовик ще каже ПУФФФ... и ще отлети във въздуха като малко облаче.
Ми тъй де, нали след обработка с магнити варовика не се лепял?
:partyman:
P.S. Алооооууу... Някой да не ми се върже на писаниците за магнитите. Просто шега.
Aзотна киселина . Само ,че не напъхваш в PVC тръба капковия бързо , лекиИчко, че доста бурна реалция има.
Чисти от Багирата маркучите с по 1 отделител долу и горе. При тези с 2 х2 не работи.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 9:00 pmkr1100 написа:
Aзотна киселина . Само ,че не напъхваш в PVC тръба капковия бързо , лекиИчко, че доста бурна реалция има.
Дъвкали сме го. Става и със солна.
:partyman:
kr1100 - майстор
ср апр 03, 2024 9:05 pmhidrazin написа:
ср апр 03, 2024 9:00 pmkr1100 написа:
Aзотна киселина . Само ,че не напъхваш в PVC тръба капковия бързо , лекиИчко, че доста бурна реалция има.
Дъвкали сме го. Става и със солна.
:partyman:
Имам влечение към нея много отдавна. даже и в казармата пак с нея поработих / като окислител/.
hidrazin - майстор
ср апр 03, 2024 9:08 pmkr1100 написа:
Имам влечение към нея много отдавна. даже и в казармата пак с нея поработих / като окислител/.
Е, влечението е друга бира. :-D
Иначе няма значение - в единия случай се получават нитрати, в другия хлориди и все са добре разтворими във вода.
:partyman:
miroki - майстор
Аз си харесах една помпа за капковото и ще сменям центробежната не потопяема, с потопяема. Че отново спря нещо и ми писна да виси в кладенеца.
Маркучите ми са стари гумени и тежки. За потопяема помпа има ли изискване какъв да е маркуча?
тази ще е на 1-1/4" 2,7 атм.
Ще е добре да е лек, за да е по-лесно спускането.
kr1100 - майстор
пет апр 05, 2024 3:14 pmmiroki написа:
Аз си харесах една помпа за капковото и ще сменям центробежната не потопяема, с потопяема. Че отново спря нещо и ми писна да виси в кладенеца.
Маркучите ми са стари гумени и тежки. За потопяема помпа има ли изискване какъв да е маркуча?
тази ще е на 1-1/4" 2,7 атм.
Ще е добре да е лек, за да е по-лесно спускането.
Koлко е 5 или 7м маркуча - гледай оферти. Има 1" маркучи PVC оребрени със смукател и щутцер горе към помпата. Не тежат, оребренеи са и не се гънат.
Виж оферти в Практикер за сравнение на цената и в Онлайн машини. Точно за дълдисваща помпа са.
есента 7м от онлайн беше около 40лв.
miroki - майстор
пет апр 05, 2024 8:30 pmkr1100 написа:
пет апр 05, 2024 3:14 pmmiroki написа:
Аз си харесах една помпа за капковото и ще сменям центробежната не потопяема, с потопяема. Че отново спря нещо и ми писна да виси в кладенеца.
Маркучите ми са стари гумени и тежки. За потопяема помпа има ли изискване какъв да е маркуча?
тази ще е на 1-1/4" 2,7 атм.
Ще е добре да е лек, за да е по-лесно спускането.
Koлко е 5 или 7м маркуча - гледай оферти. Има 1" маркучи PVC оребрени със смукател и щутцер горе към помпата. Не тежат, оребренеи са и не се гънат.
Виж оферти в Практикер за сравнение на цената и в Онлайн машини. Точно за дълдисваща помпа са.
есента 7м от онлайн беше около 40лв.
Аз смукателен резервен съм взел, че стария беше сцепен. За сегашната помпа. Но не знам дали стават за нагнетателни? Мисля е 6 метра обаче. Понеже толкова ми трябваше.
Идеята беше да премина на потопяема.
Там ще ми трябва към 12-13 метра да изляза и поне 2 метра след кладенеца. 15 метра общо, там не е смукателен маркуч. После ще го снадя за другите. Оребрените ми харесват, че са леки.
Май ще е за догодина гимнаситката, че подкарах помпата. Излезе май от контакта. Или след 10-ти на включвания и изключвания тръгна, че и водата тръгна, без да съм я ползвал от миналата година.
Гледам уж с ниско налягане.
Ето тази харесах:
https://pompensviat.com/produkt/%d0%bf% ... p-multi-1/
Но може и тази:
https://www.onlinemashini.bg/potopqema- ... -550/83072
rossenboy - специалист
Добрутро и успешн аседмица. Развитие по питането с нова информация и задълбочаване на незнанието ми - обекта разполага с такава помпа https://bashmaistora.bg/pompa-potopyaem ... 23793.html,

Помпа потопяема CITY PUMPS PLURI 2
Максимален напор: 42 m;
Максимален дебит: 80 l/min;
Електрически поплавък: да;
Присъединителен размер: 1"1/4 външна резба или маркуч Ф32 mm;
Максимална дълбочина на потапяне: 5 m.
Електрозахранване: 230 V;
Мощност: 0,55 kW;
Дължина на кабела: 10 m.

която се използва в момента за поливане с маркуч от кладенеца. Конкретната помпа би ли могла да се използва за капково напояване с лентов маркуч (без разпръсквачи и т.н.) или да вземам помпата предложена от fbr и да приключвам драмата.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8

Тема "Избор на помпа за капково напояване" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: