• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Градинар - специалист
stoycho.dadao написа:
а резници откъде :?:
От магазина...

Или търсиш някъде това растение.. ем хората ще се радват да им го поокастриш, ем ще си събереш резници.
Или си купуваш едно растение... и почваш

а ножица откъде?
gkaraivanov - специалист
Здр.колеги,заинтерисувах се много от този плет Лейланди,
та питането ми е сега моментът ли е да се сее 22 октомври,въобще за всички иглолистни става ли сега или да изчакам ноември?
Благодаря!

Прикачен файл

P1010647.JPG
P1010647.JPG (214.5 KиБ) Видяна 8473 пъти
ArturDent - Почти Безобиден
Става, аз засях вече живия плет.
Бяха клепна листата, но днес ,2-дена по-късно изглежда като жив.
Номера е да е долу-горе хладно, не студено и влажно. В момента всичко е така.
А ако следиш прогнозата и уцелиш 1-2 дена преди дъжд, гарантирам 95% успеваемост.
Градинар - специалист
Аз препоръчвам съденето на лейландито, както и на кипариси да става напролет. Така ще има един сезон за прихващане и укрепване и ще може да издържи зимата без проблем. Не че не става и сега, но ...

успех
prascho - майстор
садихме лейланди напролет. Тогава леко ги окастрих. Въпросът ми е сега есента да ги кастря ли или пак напролет/веднъж годишно/. За 6 месеца не дръпнаха много :( .
gkaraivanov - специалист
Какво ще рече резници от този храст лейланди колеги?Това значи ли че ако подкастря няколко клонки ги засадя ще пуснат корени?
Защото намерих този храст в нашият град!????
Градинар - специалист
prascho написа:
садихме лейланди напролет. Тогава леко ги окастрих. Въпросът ми е сега есента да ги кастря ли или пак напролет/веднъж годишно/. За 6 месеца не дръпнаха много :( .
Сега ако ги орежете, ще гледате цяла зима изрязаните клончета. По-добре го оформете рано на пролет, преди да започне вегетацията.
gkaraivanov написа:
Какво ще рече резници от този храст лейланди колеги?Това значи ли че ако подкастря няколко клонки ги засадя ще пуснат корени?
Да, това значи. Стига да спазите някои основни правила.
meggi13 - напреднал
Много красиво това лейланди!Не бях го чувала досега :) Наскоро преди дни засадихме аризонски кипариси 9бр.купени от горско стопанство,доста едри екземпляри по над 1,80см.Работниците се бяха "постарали"добре да им окълцат корените :x Да не говорим,че пръстта около корените изпопада преди да ги засадим,колкото и да внимавахме.Сложихме прегорял тор,фосфор и калий,зарихме ,утъпкахме и полихме обилно.Много се притеснявам дали ще се прихванат... :? Незная дали трябва сега да им поокастря короните,доста са обрасли или това се прави напролет?Моля,тези които имат опит с иглолистните да ме посъветват.За жалост не намерих конкретна информация в нета.Благодаря ви предварително! :wink:
Градинар - специалист
Режете бързо и смело!
Аризонеца обича резитба, ще му направите дори хубаво. В никакъв случай не бихте навредили с тази операция.
Стискайте палци в горското да са завъртяли корена преди да са ги засадили на свободно в земята. По принцип не би трябвало да имате проблем.
Успех!
Nejdet - специалист
Градинар написа:
Стискайте палци в горското да са завъртяли корена преди да са ги засадили на свободно в земята. По принцип не би трябвало да имате проблем.
Колега Градинар какво имаш впредвид със ЗАВЪРТЯЛИ КОРЕНА?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 7

Тема "вечно зелени дървета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: