• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
meggi13 - напреднал
Градинар,благодаря! :) Значи ,ще го окастря...Сподели моля,правилният начин за -посока,колко да режа и т.н... :?
Разполагам с лозарска ножица.С нея ли се реже или друг вид трябва.
Градинар - специалист
Nejdet написа:
Градинар написа:
Стискайте палци в горското да са завъртяли корена преди да са ги засадили на свободно в земята. По принцип не би трябвало да имате проблем.
Колега Градинар какво имаш впредвид със ЗАВЪРТЯЛИ КОРЕНА?
Преди да се насади растението на свободно в грунда с цел един ден да се извади и пресади, се отглежда една или две години в саксия. Ако сте съдили някога растение от контейнер, сте видели как основния корен е завъртян. Ако растението е гледано директно в земята, то основния корен е растял на долу и при ваденето му неизменно ще се пререже голяма част от него. Това разбира се не важи за всички растения.
meggi13 написа:
Градинар,благодаря! :) Значи ,ще го окастря...Сподели моля,правилният начин за -посока,колко да режа и т.н... :?
Разполагам с лозарска ножица.С нея ли се реже или друг вид трябва.
Имам тука една книга за резитбите в градината към 180стр., освен да ви я препиша :-) Вижте първо какво пише в нета, пък ако изникнат неясности...
Режете смело, както казах. Гледайте само да не го обезобразите все пак. Колкото е по-голям един стилист, толкова ножичката му е по-малка и китката по-мека :-D
forski - специалист
Здравейте колеги,използвам темата за да не пускам нова!
Миналата седмица си засях жив плет от туя,не знам кой вид е но я има почти във всеки двор,не е от тези острите
дръвчета а от другата :?
Въпроса ми е кога се подрязват тези храсти,сега като ги засадих им махнах около 5см. от върховете за да могат да се разлистват на страни и да сгъстяват.В нета намерих инфо че се режат два пъти в годината,веднъж през юни и после през октомври,дали това е вярно?
Парцела на който съм ги посял е с южно изложение,но когато ги посяхме беше уасна кал и не сме ги поливали,просто почвата беше много мокра само им сложих по-една шепа пясък и комбинирана тор-това проблем ли е ?
k_georgiev1956 - специалист
До Градинар.

Здравейте, споменахте, че има "чалъм" как да се взимат резници.
Моля споделете.

Поздрави!
Градинар - специалист
k_georgiev1956 написа:
До Градинар.

Здравейте, споменахте, че има "чалъм" как да се взимат резници.
Моля споделете.
Поздрави!
Градинар написа:
Имам тука една книга за резитбите в градината към 180стр., освен да ви я препиша Вижте първо какво пише в нета, пък ако изникнат неясности...
Така и с резниците. Поне да знаехме с какво растение ще правим чалъми...
k_georgiev1956 - специалист
Драги ГРАДИНАР,

Става въпрос за резници от кипарис.
Във форума прочетох за резници от лигуструм: "отрязваш под 45 градуса под пъпка, така, че да има 6-7 пъпки, заравяш до 4 пъпка, така, че отгоре да са 2-3 пъпки". При кипариса няма пъпки. Аз си мислех да отрежа 50-60 см. клончета, на които стъблото да има от кафявата кора, да се е "вдървило". Но това е моя измишльотина и може нищо да не се вкорени. Та затова питам за чалъми по знаещите!!! =D>
Колкото до книгата мисля, че ще е нахално от моя страна да те моля да я сканираш и пуснеш за ползване от съфорумците. [-o<

Поздрави!
Градинар - специалист
На прав път сте, ама 50-60 см. ми се виждат доста големи резници. Колкото по-малко зелено, толкова по малко ще се храни, а при липса на корен храната е кът :-)
Има различни хормони за вкореняване. Може да си закупите и увеличите шанса.
k_georgiev1956 - специалист
Благодаря за съветите на Градинар.
roly - специалист
Имам голям кипарис и искам му отрежа 20- 30 резници за вкореняване-
та какво точно се добавя във водата с резниците за по- добро вкореняване- чух за активен въглен...
sensi - специалист
Ама ти май не си дочел темата, която ти препратих. Там разискват за едно дърво Лейландии, което расте до 100 см на година и ако го кастриш редовно става много плътна ограда. Ето ти снимки от него да видиш, още повече се разсажда от резници.

http://www.google.bg/search?q=cupressoc ... 80&bih=710
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7

Тема "вечно зелени дървета?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: