Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
Интересува ме добър ли е климата за засаждане на китайско зеле в района на София. Много го обичам и си купих семена, но не съм отглеждала такава култура досега. Иначе садя лук, марули, репи, домати и др., зеленчуци. Ако някой е пробвал моля да ми пише има ли нещо по-особено в отглеждането на китаюско зеле. :) :2thumbs:
UNIOR - модератор
Здрравей и добре дошла :)

Честно да си кажа дори не знам как изглежда това зеле, затова се порових в нета,
но не успях да намера иформация която да ме задоволи а и да отговаря на твоя въпрос,
но успях да намеря ето това:
http://knigibg.com/book_inside.php?book_id=5268
Мисля че в тази книжка ще намериш твоя отговор, пожелавам ти успех
и се надявам на снимки от градината с китайско зеле. :)
Благодаря Ви за отговора!
Китайското зеле е като маруля с вкус на зеле. Полезно е и много вкусно на салата, затова реших да опитам и с удоволствие ще изпратя снимки ако стане.
olelia - помощник
Отглеждам в двора си /Северозападна България със сходен климат/ китайско зеле, но само от листния вид - не можах да намеря семена от главестото. Купувам уж от него, но то винаги излиза от вида "Пекинско", което е малко по-различно от това, което се продава по пазарите, но пак е много вкусно. Сее се на редички, с разстояние между тях от около 40 см. Като поникне само се прорежда - китайското зеле от всички разновидности не понася пресаждането. Никога не се полива с оросяване отгоре - загнива. Докато са по-малки растенията междуредията се поддържат чисти от плевели и се прекопават след всяко поливане. Като нашенското зеле и това иска доста вода. Успех!
Tosheva - помощник
Досега съм пробвала да отгледам китаиско зеле но не се получава пониква но после започва да загнива ине става за салата Но знам че не от климата а от начина на отглеждане пиши ако имаш повече информация Кога се посява на каква почва на слънце или на сянка.

Тема "китайско зеле" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: