• 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 23
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
кака Лара - специалист
Ми не, трудно ми е да наместя подобно неуместно (да не говорим, че е и неуко) сравнение във въпроса за "мойта ливада".
Прочети ми въпроса отново и виж какво общо има с твоя отговор....(ако изобщо решиш да дадеш някаква информация по темата, а не да си чешем езиците)
Стефан - майстор
кака Лара написа:
Ми не, трудно ми е да наместя подобно неуместно (да не говорим, че е и неуко) сравнение във въпроса за "мойта ливада".
Виждам, че ти е трудно. За съжаление. Извинявам се, че нарекох тревните площи ливада. За останалото чакам извинение.
Защото, едно е да правиш чист срез с остър инструмент/като ножица или косачка, макар, че за мен и това не е еднакво/, друго е да разкъсваш стеблата с рязък удар от корда. Ако имаш под ръка микроскоп, сама можеш да видиш разликата. Можеш да попиташ и някой агроном, ако познаваш такъв.
Друга аналогия. Ако човек се пореже с остър нож при рязане на салата/примерно/, и с тъп нож, еднакво ли заздравяват раните? Така е и при растенията.
Ако отново не можеш да ме разбереш, отказвам се да обяснявам.
кака Лара - специалист
Този пост беше доста по-полезен, за което благодаря
ra4o - специалист
И аз да се включа в темата.
Моят райграс вместо да се сгъстява, изсъхва и се разрежда. Едно, че изникна на петна, а сега и съхне. Нов е, на 3 месеца. Семето е от Мосю Бриколаж, тяхна марка, като модела е "Рустик" какво и да означава това. Много ме е яд, че не си взех "Спорт", но исках да е по-фин. Веднъж съм пръскал с аминна сол, за широколистни плевели, което не помогна много, с доза 16 мл. на една гръбна пръскачка. При следващото пръскане ще сложа двойно, ако ще да мре и тревата, без туй вече на нищо не прилича, а й хвърлих толкова труд и подготовка на терена.
Някакви съвети?
W123 - специалист
Поливай всяка вечер,подчертавам-ВЕЧЕР!!!
ra4o - специалист
Поливам всяка вечер. Първо пръсках с едно пръскало, като поливам от сондаж, помпата е 1" на 3/4", но така не се задържа много влага до следващата вечер. Сега оставям маркуча и се налива, само го местя. Но мисля, че не е от засушаване, нещо не му е наред.
Savov - специалист
ra4o написа:
И аз да се включа в темата.
Моят райграс вместо да се сгъстява, изсъхва и се разрежда. Едно, че изникна на петна, а сега и съхне. Нов е, на 3 месеца. Семето е от Мосю Бриколаж, тяхна марка, като модела е "Рустик" какво и да означава това. Много ме е яд, че не си взех "Спорт", но исках да е по-фин. Веднъж съм пръскал с аминна сол, за широколистни плевели, което не помогна много, с доза 16 мл. на една гръбна пръскачка. При следващото пръскане ще сложа двойно, ако ще да мре и тревата, без туй вече на нищо не прилича, а й хвърлих толкова труд и подготовка на терена.
Някакви съвети?
За Бога, не увеличавай двойно дозата на тази "аминна сол", ако това е препарат против широколистни плевели. Така направих аз преди 2 години и после цялото лято не се налагеше да кося. Нямаше какво да се коси.
tuninghuman - специалист
това е моето произведение ... засято е на 20 юни - поливах го доста... сега е около 5-6 см.
от про4етеното маи не най добре да го окося с ножица 2-3 пъти и тогава да мисля за косачка (искам о6е площи да правя)



ИзображениеИзображениеИзображениеИзображение
CnapKu - специалист
Остави го да стане по-висок и направо с косачката ... ако го зарежеш с ножицата ще се прегърбиш цял ден :) Ще стане мн красиво ... само трябва да се полива .. моя не го поливах 1-2 дни и пожълтя ;(
tuninghuman - специалист
ДА ще го оставя о6е толкова и тогава, ама проблема е 4е нямам все още коса4ка ... мисля да грабна една електри4еска ама нямам представа кои биват и кои не ...
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 23

Тема "Райграс" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: