• 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
bulhomes2 - майстор
Айде да се разберем как трябва да работят тези пръскалки. Според мен е правилно да пръскат върху хората. Водата веднага ще се изпари, но тогава ще се усети охлаждащия ефект. Щото ще си призная, че се дуем пред гостите, че видите ли - имаме и пръскалки, ама инак не усещам да става по-ладно...
todortv - майстор
bulhomes2 написа:
Айде да се разберем как трябва да работят тези пръскалки. Според мен е правилно да пръскат върху хората. Водата веднага ще се изпари, но тогава ще се усети охлаждащия ефект. Щото ще си призная, че се дуем пред гостите, че видите ли - имаме и пръскалки, ама инак не усещам да става по-ладно...
Правилно е да се монтират в затворена фигура, а вътре да са посетителите.
Трябва да пръскат навън, водата се изпарява, поглъща се топлина и по-хладния въздух пада надолу.
На практика се свалят не повече от 2-3 градуса, което не се усеща като охлаждане, а като по-свеж въздух.
От самата струя се образува раздвижване на въздуха, което допълнително усилва чувството за хлад.
Правилно изпълнената система е скъпо удоволствие, което не се покрива с очаквания резултат.
VLADO66 - майстор
Чудя се дали гостите няма да е по-ефективно да се обдухват с течен азот :roll: И ги будиш след два месеца http://novinar.bg/news/zamrazeni-v-tech ... 3OzQ0.html :)
bulhomes2 - майстор
То много добре, ама дали после ще си платят за нощувките... :lol:
ivanovbg - майстор
ако ги обръщаш да не изгорят от слънцето, може и да не се разсърдят толкова. Ще бъде най незапомнената почивка :lol:
hidrazin - майстор
Сега ми се върти из главата една помпа от водоструйка. Търкаля ми се една от KingKraft. Лошото е че е за 120 бара. :)
:partyman:
Тани - модератор
Съединих темите, за да не си приказваме едни и същи неща!
stivemaster - майстор
Исках да кажа може би не омекотителната инсталация, а такава за обратна осмоза, моля за извинение ,при обратната осмоза не остават бактерии.
hidrazin - майстор
ivanovbg написа:
Тези няма ли да станат? http://agrocomers.com/site/index.php?do ... w&view=656
С тези може направо да се къпеш. :)
:partyman:
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Тема "Направа на система за водна мъгла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: