• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13
Всичко за озеленяването от домашни цветя до дървета за градината
torbalan - Дървен философ
Ежедневно се къпя... Лятно време и по два и по три пъти на ден... Ако толкоз лесно се хващаше легеонела, отдавна да съм го отнесъл :)
VLADO66 - майстор
torbalan написа:
Ежедневно се къпя... Лятно време и по два и по три пъти на ден... Ако толкоз лесно се хващаше легеонела, отдавна да съм го отнесъл :)
Ако водата на бойлера ти е над 55гр няма да го отнесеш,те чети viewtopic.php?f=22&t=23529
Johny - майстор
Стига с параноя.
Жив свидетел съм - Млад циганин с циганче ми вършеше работа. Дадох му един компот. Отвори буркана с лопатата, с която гребеше тор, изпиха сиропа, а онзи дребния бръкна вътре с мръсната ръка и изяде плодчетата /толкова беше мръсен, че се отказах да го погаля/. Не го хваща легионела или каквото и да е. Бузите му червени, видът - здрав отвсякъде. Едно време имаше един антибактериален сапун - Safeguard. А ползата от него е, че пречи на децата да изградят естествен имунитет.
todortv - майстор
Johny написа:
Стига с параноя.
:supz:
Mega - специалист
Легионела се въди само в застояли води и така наречените мътрви тръбопроводи. Там, където водата няма движение с дни и месеци. В нормална вода от ВиК мрежта, хлорирана и в постоянен поток не може да се развъжда. Има доста слуаи в Турция, защото там по куротите не ползват питейна вода за къпане.
stivemaster - майстор
Абе за да се изчисти проблема поставен от колегата за легионелата, пък и за да може да работи системата изобщо ,трябва да се предвиди и омекотителна система.
mitaka_vk - специалист
stivemaster написа:
Абе за да се изчисти проблема поставен от колегата за легионелата, пък и за да може да работи системата изобщо ,трябва да се предвиди и омекотителна система.
Тва беше добро, най вече за легионелата :lol: При добро желание може да си монтираш и една UV лампа или пък хлораторна станция.
lov - майстор
А ми да докладвам.
Още съм жив и здрав. :?
Единственото нещо което ми се налага да ползвам за борба с пустата му легионела е добре охладена и поне двойно препечена ракия. :lol:
hidrazin - майстор
lov написа:
Единственото нещо което ми се налага да ползвам за борба с пустата му легионела е добре охладена и поне двойно препечена ракия. :lol:
Точно така. Сега ако прекараш ракията през помпа от 60-80 бара и микронни дюзи може и да не поркаш. Направо ще се движиш сред облак от алкохол.
:partyman:
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 13

Тема "Направа на система за водна мъгла" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: