Мнения и въпроси за хола
Lamer - специалист
Дайте идея от къде да се вземе хубав ламинат и с какви покрития да е? Четох да противовлажни, противоударни и т.н. Каква е подходящата дебелина? А също и за подложката отдолу?

Мерси :roll:
Няма голямо значение май от къде, важното е да е поне 7 мм, а подложката поне 2 мм.
Лъчезар - специалист
според мен мин. 8мм, максимална твърдост на покритието и двоен клик.
shadowman - майстор
Гледай парата, колкото по-скъп, толкова по-добър (вероятно), успех.
p.v.x - майстор
btrend написа:
Ние слагаме във втора стая паркет от Сико - https://siko.bg/laminiran-parket.html най-издържливият от всичко изпробвано до сега се оказа и предстои да сменяме и в детската стая и пак ще вземем от там.
За детската , предлагат ли паркет(ламинат) , който писука като стъпваш по него.

Примерно да писука , гъди , гъди.

И задължително да е на Сико.

Ако не , не става. [-( :lol: :lol:
kolcho - специалист
btrend написа:
най-издържливият от всичко изпробвано до сега се оказа
Колко марки ламинат сте изпробвали досега? От колко време ползвате Сико, за да го определите като "най-издръжлив от всичко изпробвано"?
Christo - майстор
Сико е верига магазини, а не марка и модел паркет. Същите паркети могат да се купят къде ли не. Първо си определяш бюджета. Трябва да е ясно, че 8мм дебелина е санитарният минимум. Ама много минималният минимум. Щото в тия 8мм трябва да се побере длабът, на който се държи цялата работа. Това значи ИДЕАЛНО прав под и минимално дебела подложка, защото при ходене по него, ако ламинатът се огъва, след време длабовете се разкапват. Няма как нещо произведено от талаш, при 8мм дебелина да е стабилно. То за това има ламинати 12мм, че и повече, но струват други парички. Има и такива, на които отдолу са налепени материи за шумопоглъщане и т.н. Скоро ползвах Паркет Миланов. Супер доволен съм. Между другото, член на форума е. Трябва да се ползва консултант, който слага ламинати, за да не съжаляваме после. Парите са важни, но ако след 3-4 години ще трябва да го махаме, цената пак ще си иде където трябва, но пак ще сме с калпав ламинат. 7мм дебелина, 16 лева на квадрат е като Голф за 500 лева. Цялата ми къща е с ламинат, но се учих по трудния начин- с моите пари, вместо да питам когото трябва. Добре, че го правих стая по стая, та се корегирах в движение.
Chefo77 - майстор
Не съм съвсем съгласен. 7 мм е минимума, а разликата от 1 мм няма как да я усетите. По-важно е здравината на покритието и наличието на различни слоеве. Защото едни австрийци например доскоро правеха 7 мм ламинат 31 клас, с леко изваден фладер и фасет, който изглеждаше по-добре и беше по-здрав от 8/32 на Кроно-групата. И в този ред на мисли, винаги бих го предпочел пред нещо измислено 12 мм, но 31 клас (да, и такива има), които дори не са с политура по долната страна. Директен принт и 20 мм да е дебелината, си е пълен ташак :)
В интерес на истината, в момента на пазара ни настъпва един турски производител, който прави доста добри 8 мм ламинати 32 клас, при това на доста добри цени. Имитира десЕните на големи производители и по скромното ми мнение, се справя с продукцията си не по-зле от тях.

Между другото, тази дума "длаб" я чух за първи път. Благодаря, че ме ограмотихте (проверих какво означава :))!
martobas - специалист
В хола и спалнята сложих 10 мм. ламинат Дъб Розберг, с 10 мм. подложка фибран. Купих го в акция от Пр...кер. 27 м² ми струваха 500 лева (беше намален от 36,31 лв. за пакет 1,73 м² на 31, 13 лв. ) + 70 лева за подложката-40 плочи фибран (30 м²) + 85 лв. за первази = 655 лв. Спестих за 13 пакета 65 лева. Причината е, че при полагане на плочките в коридора се получи денивелация от близо 2 см, а и аз исках да е толкова, за да сложа по дебела подложка.
Така, че се огледай добре и не бързай, може да намериш нещо по-дебело на цената на по-тънко.
Последна промяна от martobas на нед авг 14, 2016 8:41 am, променено общо 1 път.
Chefo77 - майстор
Специално за големите вериги, бих посъветвал ако се взема "на промоция", да се сравнява точния модел с по-малките магазини и най-вече - много добре да се гледа какво се купува. Защото не един и два са случаите, в които "промоционалната" цена всъщност е по-висока от актуалната на други места - изключително силен пример в това е Б..макс (сега Х...макс) - на тях им е практика. Както е практика на Пр...икер да продават дефектни партиди от серия на ниски цени. С какво са дефектни ли - петна по повърхността, ламели с липса на покритие на точно определени места, леко липсващи ръбчета на ламелите от абсолютно едно и също място ... нерядко и без никакви външни следи по пакета или пък само на вътрешни дъски :wink: Неща, които няма как да се случат в завода, ако ме разбирате :wink:
Разбира се, не всички вериги го правят и далеч не всички стоки в промоция са такива!!!
Имали сме случаи, един и същи десЕн, на една и съща фирма (КроноАрена), но с различни кодове. Промоция в А*ати и в Бр...лаж. И двете имаха дефекти. В А*ати малки червени или черни точици, пръснати на различни места по някои дъски (около 5% от цялото количество, да речем), в конкурентната верига - здраво непокрита зона на точно определено място - на около 1/5 от продукцията. Очеваден дефект от производителя, но си смениха всичко без проблеми. Имам и снимки, ако някой реши да не вярва :)

Тема "Какъв ламинат?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: