Мнения и въпроси за хола
blue_g - специалист
Здравейте :) , днес намерих вашия форум и останах много приятно изненадан....проектите ви наистина са добри.
Бих искал да споделя нещо с вас и евентуално да ми дадете идея за работен кабинет в хола. Хола е със остъклена тераса, като смятам да избия дограмата на хола и на мястото на нея да монтирам нещо като плот или някакво по-разчупено бюро което да заема ъгъла на терасата. Бюрото да е средно по големина за да има място за голям монитор и достатъчно място за работа. По стените на терасата ще има етажерки за книги. Мислех да разбивам стената към която е закрепен радиатора в хола, но предполагам изпълнението доста ще се усложни защото ще трябва да го изнасям на стената на терасата... :?
Приемам всякакви идеи :wink:
masteradmin - майстор
А колко ти е широка терасата ?
Стефан - майстор
Аз съм правил подобно изпълнение.Обикновено терасата не е много голяма,а хола е много голям.Просто се получава несъразмерност.
Аз внимателно свалих прозореца и вратата към терасата,заедно с касата.Изпълних нова стена за прозореца и вратата на разстояние 65-70 см навътре от старата стена/ за да може там да се монтира хладилник или нешо друго,библиотека и т.н./Идеи за изпълнение на нова преграда има във форума.Всичко е много лесно за изпълнение и става чудесно разположение.Малко по-сложно е с радиатора,но и той може да се премести от майстор.Успех!!!
masterdesign - напреднал
здравейте и от мен.... blue_g т'ва да махнеш трегера под джама - няма смисъл, защото и да го направиш, едва ли ще спечелиш толкова много "физическо" пространство, само ще си отвориш работа с преместване на радиатора........махайки само самиия прозорец е достатъчно според мен , тъй като ще постигнеш ефект на увеличаване на визуалното пространство.....по-добре се замисли върху въпроса "как ще ти е ориентирано бюрото спрямо прозореца", защото предполагам върху него ще се помещава PC, а няма нищо по-гадно от това светлината да попада, върху монитора на компютъра ти, ако имаш желание изпрати няк'ви размери, да взема ти хварля некоя конкрентна идейка:)
blue_g - специалист
Благодаря на всички ви за съветите и мненията :wink:
Уфф...да, това ще е най неприятното ако монитора гледа на вън....много ще е дразнещо... :cry: Другия вариант ще е да е в ъгъла на терасата с гръб към стъклото....Но ми се ще да използвам пространството над радиатора...може би за бюро :?
Терасата е дълга 330 и широка 145....
jordanvass - майстор
Абе бюра много, пък като сложиш парите в джоба и тръгнеш да избираш - твоето бюро все го няма! И аз лани "завзех" терасата (само че за детска стая), в двете ниши отстрани сложих гардероби с плъзгащи врати, а бюрото - под прозореца. Оказа се много трудно да намеря точно толкова голямо и точно толкова високо бюро така, че мониторът да мине над подпрозоречната дъска (перваза), а стойката му да се пъхне под нея. Така се печели най-много място. Взех най-подходящото бюро, ама като започна едно приспособяване - не ти е работа. Трябваше "само" да се обърне от ляво в дясно разположение, ама това "само" се оказа не лека задача. И се заканих - повече готово бюро за комп - никога! Харесай си модел, разкрой си страниците и плотовете според твоите нужди и размери и бягай в Бриколаж да ти ги нарежат и обкантят. Малко повече играчка, ама става точно това, което ти върши най-много работа.
v1s
Мисля че точно сега е момента да опиша и моя проблем. Аз съм си измислил бюрото и съм приложил долу негов чертеж. Изрязал съм го от водоустойчив шперплат и ще го боядисам допълнително, но тъй като в моя ъгъл на стаята от едната стена се показва радиатор съм го отместил с 10см. Въпросът ми е: тъй като не искам в краката ми да се мота нищо, бих желал да го закрепя с конзоли за стените (и 2те стени са тухлени). От там 2 проблема виждам засега:
1) избор на конзоли (с достатъчна дължина), които да понесат товара отгоре и да преодолеят при едната стена +10см въздух
2) начин на закрепването им (смущава ме да не изкарам дюбелите или тухлите от стените при по-голямо натовраване), тъй като е по-сложна формата на бюрото имаме освен напречната сила и огъващия момент, усукващ момент който ще зависи от това как е натоварено бюрото ( а аз ще го натоваря :Р )
Благодаря предварително , отворен съм и към други предложения за захващането му (ако са по-лесни :) )
velsi - Почетен майстор
Нещо го няма този чертеж. :? Иначе мога да ти предложа решение.
v1s
Бюрото

Прикачен файл

untitled.JPG
untitled.JPG (84.35 KиБ) Видяна 6388 пъти

Тема "Работен кабинет в хола!" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: