Мнения и въпроси за хола
panalov - специалист
Силве моя паркет го маслирах точно с това масло от линка ти.
Почти три години не се е променил паркета даже и пред вратата, където износването е най -голямо.
Маслирал съм го само веднъж след цигленето и с нищо друго не съм го третирал .
Почистван е с мокър парцал и с Мистър Пропър-универсал.
Естествено не ходим с обувки по него все пак е спалня.
silllveto - Майсторица
Благодаря за отговорите :)
Но ми дойде на ум да питам още нещо - може ли омаслен паркет да се лакира, примерно след 3 години? :?
panalov - специалист
silllveto написа:
Благодаря за отговорите :)
Но ми дойде на ум да питам още нещо - може ли омаслен паркет да се лакира, примерно след 3 години? :?
Вярвай ми , няма да искаш да го лакираш.

Предполагам че ще може след като се изцигли.

Ти ме хвърли в размисъл- ще маслирам една паркетина за да видя колко дълбоко прониква маслото.
Специално за теб :wink:
silllveto - Майсторица
panalov, благодарско :)
Лакирала съм с водоразтворим лак пресно безиросана врата. Стои като на капки, но с упорито мазане се оправя. Не знам дали е същото с паркета :? Ще чакам резултати :wink:
nasco2 - специалист
silllveto написа:
Благодаря за отговорите :)
Но ми дойде на ум да питам още нещо - може ли омаслен паркет да се лакира, примерно след 3 години? :?


Само след като се изцикли.
sdeath - специалист
Предстои ми и на мен циклене и лакиране след това на масивен буков паркет, разгледах мненията , но мисля да го направя по алтернативен малко по интересен начин , да се раздвижи , защото паркета е стар вече и е с до болка познатата рибена кост, та поне малко да се промени визията му. Мисля да пробвам с специални лакове, ще видим какво ще стане и ако стане добре ще сложа снимки :)
Здравейте, съвет за дюшеме бук, в стара селска къща/ около 90-годишно/, последните 30 години не е третирано с нищо, мноогооо е сухо, никога не е лакирано или боядисвано, а преди това не знам с какво са го поддържали. Местните майстори искат след цикленето да го минат с безир, нещо здраво и евтино за след безира #-o
Фитилчо - майстор
Как с безир бе човек, след него няма какво да даваш.... Безир недейте да давате, дайте нещо красиво на хубавото дюшеме :?
EDI - майстор
Абе то безира е хубаво нещо, ама си иска някои условия - наистина да е ленен безира и преди полагане да е загрят на водна баня.Второто е лесно, ама първото е котка в чувал.Безира търпи върху него да се лакира с лакове.Най- здраво е евтино е лак УР 201 на ЛАКПРОМ - еднокомпонентен полиуретанов лак за подове - http://www.lackprom.com/produkti/detail ... D1%82.html .В къщи дюшемето е от 10 години с него, никакви проблеми.Та бих ти предложил да прескочиш безира и да си вземеш от него, като удариш 3 ръце.След първата да минеш нежно на ръка със шкурка 150-200 да обереш мустаците.Ще стане идеално.Само не знам дали все още произвеждат мат, преди време търсех и казаха, че правят само гланц.

Тема "Лак за естествен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: