• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Master_Kenobi - V.I.P.
Абе, кво съживявате умрели теми... shampur отдавна е забравил, че нещо е питал тук.
Тая тема си плаче за катанец. :-D
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нердей така бе, Мастер! Надяваме се някой решил да руши първо да я види...
shampur - напреднал
Съжалявам,че толкова късно ви пиша,но просто ме нямаше в страната. Благодаря на всички за отговорите. :gott: Поинтересувах се доста по тази тема. Отрицателните отговори бяха повече от положителните. :? Нямам познат,който е компетентен по този въпро или който е участвал в строенето на блока,който може да ми каже със сигурност дали мога да разбивам и затова засега се отказвам. :sad:
LZ - специалист
А коминът не е ли това в ляво на скицата :?
zmeios - специалист
shampur написа:
затова засега се отказвам. :sad:
Хм, а помисли ли за алтернативни варианти?

Примерно за принудителна вентилация на топлия въздух към другото помещение. Не е трудно. Ще избиеш само колкото за един въздуховод, и то не на носещата стена, а някъде другаде, където е със сигурност безопасно.
shampur - напреднал
zmeios написа:
shampur написа:
затова засега се отказвам. :sad:
Хм, а помисли ли за алтернативни варианти?

Благодаря ви ,все още обмислям.Може да си инсталираме и парно,но ми се искаше някак си да вградя камината,за по красиво. :-D
zmeios - специалист
shampur написа:
но ми се искаше някак си да вградя камината
Добре де... Нека е вградена... То не пречи. Само го направете без да избивате непознати стени.

За да се отоплява коридора ще е предостатъчно да се пусне комина вместо директно в стената, по едни кюнци (които няма проблем да се скрият от погледа), за да отдава част от топлината там. НО: завоя на кюнците и дърпането на въздух трябва да се преценят от професионалист, който се занимава с камини, не бива "ей така"

За кухнята ще стане с въздуховод и вентилатор (пригоден за топъл въздух, не обикновен "за баня!"). Ще дърпа от една решетка горещия холен въздух (който нормално си отплува нагоре над камината) и ще го вкарва през една друга решетка в кухнята.

Прави се със стандартни чарколяци, които фирмите изработващи климатични системи с въздуховоди, използват (имам предвид тия с каналите, дето по едни тръби изпомпват от помещението, по други вкарват свеж и обработен въздух, и цялата тая галимация седи скрита над окачените тавани - има ги във всяка втора кръчма тия инсталации)
  • 1
  • 2

Тема "избиване малка част от панел на носеща стена" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: