Мнения и въпроси за хола
joy4j - специалист
чудих се къде да пусна темата,но мисля,че все пак тук е най-удачно.
имам голяма стая, в която ще бъде кухнята около 5 линейни метра,маса за хранене и съответно меката мебел(която най-вероятно ще е ъглова и от естествена кожа).

Кухнята е в масив-цвят дъб, дограмата на къщата също е в такъв цвят-дървен стъклопакет, ще има естествен паркет, дървени врати(те са вече байцвани-също вят дъб или може би по точно станаха една идея по светли от дъба.

като цяло харесвам топлината на дървото и бежавите, жълти,кафеви тонове, цвят сьомга. КОрнизите ще са от дърво също.

според вас на на фона на дървото, което не е нито в тъмната гама(венге)нито пък в светлата(чам) какви тонове ще са най-подходящи за стените и тавана.

- меката мебел в каква тоналност да с еориентирам -по тъмна ли(тъмно кавява мебел от естествена кожа), за да контрастира с дървото?
Паркета (пода) да търся ли същия цвет като този на вратите, кухнята)?

Цветовете имат толкова различни нюанси,че ме е страх да не допусна грешки и да не направя кич. Приемам идеи и мнения за цветовете и използването им в обзавеждането на домовете ни.


Радост
sspoko - специалист
Погледни в саита страница декориране-цветознание-виртуално боядисване на стаи можеш да правиш експерименти на воля.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Каква е осветеността, прозорците каква част от стените заемат. Наситените цветове нравят ли ви се. Цветарник бял тръбен със златни тапи ще има ли....
Желателно е подът и дограмите и мебелите да не са от една дървесина. Дърво + светли тапицерии + наситена, ярка, тъмна стена винаги е елегантно независимо за мъж, жена ли е и от кой век.
silllveto - Майсторица
Не знам дали ще помогна, не разбирам много, карам го на усет, но ще се опитам да съм полезна. Щом дървото преобладава в кухнята, бих си сложила гранитогрес. Вратите, ако са дървени, сложи си месингови дръжки и месингови корнизи (така направих аз). За мебелите - избирай това, което си подхожда, а не това, което ти харесва. Цветовете - ако всичко ти е в един тон, знам че е проява на лош вкус. Трябва да има някаква "закачка" за оживяване на интериора. Например: черно канапе - лилава стена, или едноцветна стая - червено канапе, или дървесни тонове - синьо/зелено/оранжево канапе. Цветът може да се оживи и откъм аксесоари - възглавници, пердета, лампи и украса.
Можеш да облечеш някой комин с този гранитогрес, който прилича на каменна облицовка и да сложиш подходящ аплик. Но всичко зависи от стила, който си избрала, модерен, арт или рустик. И тогава ще ти тръгнат идеите от самосебе си.
joy4j - специалист
благодаря ви веднага за споделените мнения.

става дума за къща, хола(така наричам стаята 28 кв.м в която се намира кухнята, трапезария и кът за отмора).
хола е с размери 7,50 на 3,60, съответно на тези размери на почти цялата западна стена са прозорците, това е от гледна точка на осветеността, мисля че е добра.
на цялата северна стена(3, 60)и на 3м от източната е кухнята( стила, в който е тя е РУСТИК).

ПО принцип харесвам по спокойните тонове, незнам как ще възприема идеята за ярка стена. Но пък може и да ми хареса:) Както казвате по горе е важно да вземаме това, което е подходящо. Но май ако стените са ярки, меката мебел трябва да е светла, а имам дете на 1,5 години, чакаме друго и знаете как е с тях- светлото е .....ужас за домакинята.
Месинговите дръжки са супер идея и веднага ще се възползвам от нея, още повече че имам полюлели, които мисля да ползвам за хола с месинг. При всички случаи няма да е само стил рустик, но трябва да има нотка ретрото и вкус на настоящето
Разбрах от вас, че дограмата и пода да не са в един цвят(ще го спазя), ще направя пода по светъл от нея, при вс.случаи ще бъде паркет(естествен).

Мога да кача снимки, но засега няма да има смисъл, тъй като се правят една таваните(гипсокартон).

Как ви се вижда идеята стените да са по светли(нещо бананново, мляко с какао,цвят сьомга), а меката мебел да е по тъмна-тъмно кафяво,а останалите дървении( пода, вратите, масата да са по светли(една идея по светло от дъб).
За цветарника, още не съм мислила, не е опряло до там.

Радост
ако някой има снимки с подобен казус дайте да видим
mim - специалист
така като чета кое как ще е и с тия естествени материали, въпросната ярка стена може да се направи с декоративни тухли, или само част от нея ако е много дълга, дори може да са с различни нюанси :)

Тема "цветовете в хола" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: