Мнения и въпроси за хола
recycled_bin - напреднал
Здравейте,

Съжалявам за поредната тема относно подовите настилки, но така и не открих необходимата ми информация в другите ...

Та към проблематиката ... предстои ми избор на подова настилка (~40-50 квадрата за 3 стаи). Не ми се дават повече от 50-60 лв./квадрат (освен ако наистина не си заслужава) и затова се колебая между скъп ламинат, трислоен паркет или коркова подова настилка. Изчетох доста голямо количество информация и мнения (в наши и чужди форуми) и всичко е доста противоречиво и объркващо ^_^. Доколкото разбирам фактите са следните:
- корковите настилки са много добри, но изискват специфична (и скъпа) поддръжка и са доста чувствителни към мокрене (cork-bg.com)
- ламината е непретенциозен и устойчив, мокренето не е голям проблем, но е като "пластмаса" на усет, независимо от разните му там технологии (berg.bg - pergo и kronotex;lia.bg - egger)
- трислойният паркет е като че ли нещо средно, но цената му е доста висока за по-еднородна и качествена дървесина на по-големи блокове (гледал съм предимно barlinek, ако някой има в предвид други, моля, да каже)

Моля, ако някой има директни наблюдения върху съответните продукти и конкретни марки да сподели впечатления, тъй като (както споменах) мненията са много противоречиви, пр. за ламинати pergo има мнения от "измежду най-големите, добрите и качествени в бранша" до "аз съм pergo-сертифициран специалист и мога да призная, че всичко е реклама и те не струват, по-добре по-евтини kronotex".
Това, което търсим, е добра текстура на средно големи блокове, лесна поддръжка (не сме много по чистенето и вероятно ще се пробвам с някое роботче да си жужи там), както и да е приятно и уютно на допир.

Благодаря!

П.С. За момента като че ли съм с една идея към скъп ламинат, въпреки че ме навиват да избера трислоен паркет ... единственото, което ме притеснява, е че ще дам толкоз пари за някаква "декоративна хартийка с пластмасово усещане".
pipbel - майстор
Не си споменал най-доброто, естествено и най-дълготрайно решение - масивния паркет (дъбов, буков и т.н.)
Винаги може да се вместиш в бюджета си като вземеш 2-ро качество паркет, дори с по-големи чепчата паркета изглежда по-автентично.
recycled_bin - напреднал
Ами умишлено не го споменах ... някакси стандартният дървен паркет не ми допада (дори и като занимавка, поддръжка, вид и т.н.), а същият, който е по-еднороден и на по-големи плочи е прекалено скъп ... (а и нищо чудно жената да избере някакъв "извънземен" цвят, който го има само при ламинатите или "engineered" паркетите)
pipbel - майстор
Нищо изкуствено не може да замени уюта на дървото, абсолютно нищо.
Пък ако иде реч за цвят - то и бои и вакси всякакви има, въпрос на въображение...
silllveto - Майсторица
Примерно взимаш си първо (не екстра) качество дъбов паркет, среден размер. Не купувай трето, макар и сега да са го кръстили "рустик". И го редиш на каквито искаш фигури. Най-лесният вариант е да го наредиш на "дюшаме" по единици, двойки, или тройки и ще получиш визията, която търсиш. Освен това на такъв паркет подхожда почти всякакво обзавеждане.
recycled_bin - напреднал
:) ми дайте някакъв пример ... пуснах чичко гугъл, отворих 2-3 сайта, харесах си hardwood паркетче и цените са такива, каквито си ги мислех - "небесни".
ето неща, които ми харесаха на вид:
http://www.artistico.bg/shop/cat/76

като си помисля за лакиране, монтаж и т.н. става много дебела работата ... не знам аз ли съм капризен, ама ^_^
recycled_bin - напреднал
How to choose laminate flooring which is suitable for you?


This is an article introducing how to choose your favorite laminate flooring. It includes 8 points.



Many people choose laminate flooring with their special purpose. But they don’t know which type of floor is suitable for them.

Below is some suggestion to choose the suitable product for you:

1. Choose hand scraped finish or feather grain surface if you like antique style.

2. Choose 12mm thickness or laminate with attached underlayment if you like better foot feel.

3. Check pressed V groove, painted V groove and UV-shine surface with 1-strip design if you like hardwood like appearance

4. Check little embossed surface, middle embossed surface, big embossed surface and feather grain finish if you prefer rough surface.

5. Check crystal finish, silk finish and UV-shine if you like smooth surface.

6. Choose AC3 rating if laminate flooring is used for heavy domestic or moderate commercial purpose. And select AC2 rating if the purpose is light commercial or moderate commercial.

7. Choose green core if you prefer stronger moisture resistance.

8. Choose 8mm, 7mm or 6mm if you like lower price.

Тема "Поредната тема: Подови настилки" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: