• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
misho81 - напреднал
Колеги, помагайте.
Правя основен ремонт, наредих си сам паркета в целият апартамент(без да го лепя), няма да ви казвам колко труд положих, свърших преди две седмици с цикленето и лакирането, и по закона на мърфи на съседа отгоре му гръмна пералнята докато работи а той не разбрал, и в едната стая ми наводни паркета. Реагирах колкото можах изсуших го, но на две три места сега като ходя върху него леко поддава, не скърца или нещо а стой сякаш основата не е равна(предполагам че се е надул). Кажете с какво мога да попълня пространството отдолу без да се налага да го пренареждам целият паркет.
Видях темата на колегата petyr8, за ADEGLOSS 10(http://www.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=5194), и ако няма други идей ще се пробвам с ADEGLOSS 10. Все пак давайте акъл, мерси предварително.
solo5 - майстор
на един бивш колега преди години му се беше надул паркета
беше станало като хълмче високо 15см
някой му беше казал, че се правело дупка с маткап и той сам си слягал
но той не го направи, а сложи една секция върху бабунката за около 1-2 дни и паркета му се слегна :-D
явно влагата е попила в основата :?
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Нищо не прави! Като изсъхне ще си се свие!
Нали затова е истински паркет!
asinka - специалист
И аз имам подобни спомени от училище, където всички помещения бяха с естествен паркет.
Оливахме, заливахме(умишлено), той се подуваше, и ние се кефихме на релефа на стаята :lol:
След седмица-две, ни следа от планините.
Послушай n_a, нищо не прави, паркетът ще си слегне сам.
nasco2 - специалист
Най - грешното нещо е да го натискаш на сила, по този начин го изкривяваш и няма оправяне. Най - правилно е да се освободят два перпендикулярни реда, да се изчака да изъхне и след това да се върнат редовете обратно. Доколкото разбрах ти си направил нещо подобно щом ти помръдва или не е изъхнал още, или не си го освободил на време. Ако си закъснял с освобождаването просто трябва да подмениш кривите парчета.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
За толкова кратко време изобщо не може да се говори за криви паркетини. Дървото е поело вода и му трябва време да изсъхне. Това не е пране. Повечко време му трябва.
misho81 - напреднал
ok, за сега ще изчакам да видя дали няма да слегне сам, а ако не стане какво мога да направя освен да подменям паркетини. Какво мога да инжектирам под паркета за да поеме празното пространство- ц 200, някаква пяна или друго- давайте идей, ще съм благодарен.
кака Лара - специалист
сложи секцията отгоре, докато е време, нека си доизсъхва, но не в надуто състояние
nasco2 - специалист
кака Лара написа:
сложи секцията отгоре, докато е време, нека си доизсъхва, но не в надуто състояние

Не е истина, ще изкривиш всичкия и ще сменяш повече, и ще викнеш маистор КЕНОБИ със силата да ти го оправи.

Сори за спама но кеноби колкото и да е маистор е лайнар и зависливисетц, че някои могат и знаят повече.

Кеноби не съм спец в правописа но ти не си маистор и не беше прав да се заяждаш с мен, ако си такъв нямаше да го правиш.
Сори майсторе но е факт.
null - специалист
И къде видя Кеноби тука?
Иначе за това какво трябва да се направи си прав.
Освобождаваш напреженията и изчакваш да изсъхне.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за масивен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: