• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Ако паркета е с нут и перо т.е. с жлеб и вдлъб не мисля че ще може да се разглоби и да се сглоби безпроблемно.

Аз си мисля че вече трябва да е изсъхнал паркета. Както колегата по горе е казал вземаш един маткап и правиш дупка пълниш с протопур това е лепило слагаш нещо тежко и няма да мърда поверче.

Ако не си го поправил още мога да ти препоръчам майстор.
Привет колеги!

Може ли някой да обясни как се маха парче от масивен паркет - леко се е надул и искам да махна поне едно парче за да изсъхне по-бързо.
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Открая, открая...
За мен най важното нещо при раздуване на паркета е да се премахне лаковото покритие възможно най скоро след констатираното раздуване. Така влагата ще може спокойно да излезе. Това за мен е най правилния метод. Когато паркета изсъхне може да се използва силно лепило протопур примерно. Тъй като обикновенно зоната която е раздула губи контакт със замазката и след време паркета започва да хлопа.
Мисля че премахването на парче не е добра идея. Така или инъче при премахването това (пърче) ламел ще бъде повредено, пък и съседните на него ламели също. Направата на отвор е по безопасна. Но въпреки това ви препоръчвам цялостно циклене и лакиране.
parketmilanov - специалист
първо ако се е изляло много вода в помещението паркета незабавно трябва да го махнеш/разглобиш и наредиш на кръстосани кулички в някое сухо помещение иначе има голяма опасност да изгние за година .ако е наводнило в рамките на 10 ина л вода махни по един ред поне от 2 страни от паркета /не е безкрайно трудна процедура , и по твой избор махни лаковото покритие , така паркета ще изсъхне 3 до 5 пъти по бързо отколкото ако седи така и риска от изгниване от долу ще се миннимализира, ако ще го махаш цялостно паркета следващия път го залепи , дори при наводнение няма да имаш толкова големи щети .
Опция-ако имаш възможжност купи си от практикер осушител за сттроителна влага-ефтините модели са около 300 лв.до 5 л на денонощие
по скъпите около 500 .друг вариант за 30 лв на денонощие и поне 10 дена можеш да си наемеш от фирма която предлага тази услуга-за спрафка съфорумника Хигро -мисля че саита е www.higrooptima.com
и като за край съвет който чете този дълъГ и смислено или не пост.
не подценявайте влагата -освен всичко в такава средаа се завъждат гъби микроорганизми малки зелени еуглени чехълчета и обикновенни динозаври които навреждат на организъма на ваас и децата ви .
лека и приятна -
raymen - помощник
Снощи в 2 през ноща изби меката връзка на тоалетното казанче и ми наводни коридора и хола. В хола имам наскоро лепен буков паркет, изциклен и лакиран преди по-малко от година, повредата е станала в рамките на около час и половина, през които се е наводнило. Под масата в средата на хола се беше образувала локва (щото явно пода е много крив) Подсушихме всичко сравнително бързо с кърпи и парцали. По краищата на паркетините забелязах, че се е напоило с вода и сякаш ръбовете изскачат с по 1-2 мм нагоре. На сутринта не се беше надигнало, но краищата на паркета си седяха все така като пропити по ръба с вода и съм притеснен дали влагата не се е задържала отдолу под паркета???
Някакви идеи и съвети в тази ситуация ?
parketmilanov - специалист
най-резонното нещо е да викнеш фирма да изцикли паркета и да го оставите да изсъхне,като преди това проверят с влагомер влажността на паркета в поне 10 ина точки .ако го направиш ще спестиш къртене на бъдещи скъсали лепилото парчета , както и ако се остави така влагата ще подкожуши лака и има голяма възможност след като изсъхне да останат сивкави ореоли и отлюпени по краищата лак .
но най -добре е да се види първо преди да се предприемат каквито и да е мерки.
  • 1
  • 2

Тема "Помощ за масивен паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: