• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
masterval - майстор
Подкрепям последното.
Виброшлайфовете най-добре работят върху метал. Най-качествените имат над 20 000 трептения в минута и отклонението им е незначително. Не толкова марковите имат отклонение към 1 см и затова дървото става на кръгове.
Ламперията я почисти само на ръка, отгоре надолу - за 1 час ще стане супер, а и не се вдига толкова прах, колкото с виброшлайфа! Щом е само почистване преди лакиране, дори не трябва трупче.
dimitarpachev - помощник
Най-добре го направи на ръка с финна шкурка,примерно №120.Шлайфай само по дървото.Аз мисля,че с бор машина неможе да го направи никой,ако ще да е най-добрия дърводелец.С виброшлайфа ще стане по бавно отколкото на ръка.
rijata - напреднал
Еми май ще е на ръка :) благодаря ви на всички ще почна с 40-80 и после ще мина с 120, дано да нямам много мускулна защото си е доста :)
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
rijata написа:
Еми май ще е на ръка :) благодаря ви на всички ще почна с 40-80 и после ще мина с 120, дано да нямам много мускулна защото си е доста :)
Tuk izbroihme razni nomera, no 40 ne figurirashe. Noooo obektyt si e twoj.
housedoktor - майстор
Много врати съм реставрирал с малкия флекс с велкродиск и за финосване орбитален шлайф.Всички други методи-горещ въздух,химически ремувъри и т.н на добре напластена боя са нискоефективни
Jblaze - специалист
Изправен съм пред подобна дилема като колегата :).
Имам стар четирикрилен гардероб с надстройка, който искам да изшкуря и лакирам. По спомени има лак и два слоя боя върху него. С какво ще е най-лесно за новобранец :? като мен да се справи?

Мерси предварително :partyman: !
n_a - МАЙСТОРИЩЕ
Answers: 1
Trakehner, браво, Отговори на въпрос с 12 месеца и 30 дена закъснение! (Дали е рекорд на форума?)
  • 1
  • 2

Тема "шкурене с бормашина" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: