• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
sasooooooooo - "специалист"
За да не се замайвате от миризмата на лака, хапвайте повечко кисело млекце! В къщи имам от този "Дева", нещо средно между гланц и мат, но още не съм го нанесъл.
Spokoiniq - майстор
Абе мирише, и то седмица поне след последната ръка.Но е супертвърд и износоустойчив лак.И да не отваряте прозорци първите 4-5-6 часа!Затваряте стаята, вътре смрад-не смрад, докато не дръпне да не влезе прах, нито отвън, нито от къщата.
mici - специалист
Да използувам темата и да попитам: има ли някой впечатления от лак за паркети Dyo. Предстои ми лакиране на дюшеме, "майсторът" ми предлага да го лакира с такъв, бил евтин и с добро качество :?
rossi_t - напреднал
Ами да ви кажа вече почти се измириса...само първия ден мирише непоносимо, но наистина след като го лакираха бяха затворени врати и прозорци през цялата нощ....
dimitarpachev - помощник
Фирма Дева има няколко вида лак.Има само един,който е читав,поне според мен.Казва се Дева Куик,двукомпонентен лак,здрав,но смърди ужасно.От него се натрових преди две години и оттогава не работя с него.До колкото знам,вече трябва да ги забраняват тези лакове,но не съм сигорен кога ще стане това.Лаковете на водна основа на тази фирма са чиста боза.Щом ще ги забраняват,значи са вредни и след исъхване,не само при нанасянето.За лак на водна основа ползвайте на Лоба или Бона,те са най-добри,особено двукомпонентните.На Лоба е WS 2K DUO и на Бона-Трафик.Това са най-добрите лакове на водна основа.Качеството е с пъти над водните лакове на Дева.
parketmilanov - специалист
.На Лоба е WS 2K DUO и на Бона-Трафик.Това са най-добрите лакове на водна основа
както винаги колегата е прав !
само ще спомена още и Ирса като допълнение добри цени на добри немски продукти !!!! :)
а от полиуретановите като изключим Дева които имат проблем с вноса и тази година почти нямаше този продукт
аз лично много харесвам италианските полиуретанови лакове -Арегини , както и ICA :)
  • 1
  • 2

Тема "лакиране на паркет" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: