Мнения и въпроси за хола
zombaiko - помощник
Моля за идеи как може да се обзаведе това помешемие! Бокса вече е обзаведен с шкафове мивка и ел. уреди. Дайте идеи за останалата част от помещението.

Прикачен файл

P1010505.JPG
1
P1010505.JPG (196.61 KиБ) Видяна 7399 пъти
mim - специалист
това с обзавеждането е много лично, но ще се пробвам с насоки

какво е изложението, ще ви каже в какви цветове да е - студени ако е южно и твърде слънчево, топли ако е северно и източно
или топли, за да е просто по-уютно

не е голямо, за това не се хвърляйте на огромните меки мебели ала тройки с лежанки и прочие, по-добре 1 двойка и фотьойл максимум

виждам само 1 врата, в началото помислих, че е към тераса и там е бррр, доста неудобно докато ровичкаш в шкафа и да те шляпне вратата, но щом вече сте го направили...

кухненската маса... колко човека сте, ние си взехме квадратче 90х90 см, което се разтяга до 180х90, защото сме само 2ма, а родата като дойде на гости да има къде да се събира, така в повечето време има "въздух за дишане"
изобщо ако сте само 2ма и не се предвижда "рода" и дечурлига, може да минете и само с барплота

поне имате доволно количество прозорци, но ако мебелите и стените са светли, помещението ще изглежда по-голямо
scorpia - напреднал
Извинете за спама, но от къде намерихте маса 90х90 разтегателна?
mim - специалист
@ scorpia:
Айко на бул. Европа, София, сигурно вече си я видяла в моята тема
maroka - специалист
scorpia написа:
Извинете за спама, но от къде намерихте маса 90х90 разтегателна?
Кортнер, бул. Черни Връх.
scorpia - напреднал
Да, благодаря - видях я в темата след това!
:roll: Благодаря и на maroka! Междудругото, сега разгледах сайта на Кортнер дизайн и видях много хубави неща.. На прилични цени ли са?
Ми като гледам разположението, най - удачно е да се сложи ъглов холен диван на ъгъла от малката декоративна стеничка, там размера е 140 х 330 до цокъла, достатъчно място има, отпред малка холна масичка и една две табуретки по желание. Телевизора с малка секцийка на отсрещната стена - там е 460 до цокъла, място бол.
А до прозореца ще бъде маса с 3 или 4 стола, има място 150 см от стената до цокъла, тъй че маса 90 х 90 ще е добре, нашата също е такава, разтяга се на 160 см. точно заради голямата рода.
Стаята е приказка, точно си пасва всичко да е на мястото си - трапезарната маса до прозореца, на светлина и докато си пиеш кафето да наднича слънцето от прозореца, декаротивната стеничка и барплота разделят визуално помещението и няма да изглежда, че диванът е до печката.
Аз имам същата дневна, но за съжаление от нея се влиза в две спални, затова има 2 врати на стената, на която е твоята врата и още една /през която се влиза в стаята от към коридора/ на отсрещната стена :sad: Там където ти можеш да сложиш секцийка с телевизор или компютър, аз имам врати и ми остава само 2 метра място до стената, там има компютърно бюро и телевизора се наложи да бъде на стойка на стената. Диванчето ми е нещо средно между кухненско и холово, хем е достатъчно високо за да се храниш на масата удобно, хем е достатъчно голямо да се излегнеш и да гледаш телевизия. Пред него има маса 90 х 90 и три стола на трите свободни страни на масата. Това също е вариант и при теб, но телевизора ще трябва да е високо, за да не пречи масата на гледката от легнало положение :razz:
В тази връзка гледах маса, която има механизъм от холна ниска масичка да се повдига на височина като трапезарна маса. Дървена много красива маса, малко в ретро стил.

Тема "Всекидневна, трапезария и бокс в едно помещение-идеи" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: