• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Анубис - специалист
Здравейте , страхотен форум , чета го от известно време и наистина съм очарован :) Бих искал да помоля за съвет как е най добре да аранжирам цветово хола /дневната / при положение че всички мебели са доста различни / правени или поръчвани във времето / ще съм много благодарен на всеки който изкаже мнение или съвет , ето и линк за снимки http://bg.fotoalbum.eu/Anubis/a298753
mim - специалист
има едно предаване "Наместообзавеждането" и там биха окачествили, вероятно, това подобие на картина на престъпление Но 1
мисля, че трябва да започнеш с махането й от стената

а стената има нужда от например няколко по-малки тъмни (като тъмното кафяво на дивана) рамки, в които да има хербарии (зелено и оранжево да се върже с мебелите), отпечатъци или дори семейни снимки

взимаме 2 водещи цвята, например зеленото и оранжевото

да речем зеления диван - от това следва, че трябва да претапицираш табуретките - най-лесно ще се намери същата тъмна изкуствена кожа
и вече имаш цяла гарнитура, аз не бих рискувала с натъманяване на подобно зелено, единствено и само ако е абсолютно същото, защото и при най-малкото разминаване седи кофти

сигурно много ти харесва зебраното на малката масичка, обаче е само за себе си
лесният вариант е да намериш някой или 2 от цветовете на секцията и да направиш такава масичка

килимът ми се струва твърде малък за това място, или по-голям или без него, или на друго място

може една от стените да вкарате нещо зелено в нея, също и в завесите да има зелено, а на секцията ваза в зелено керамика или стъкло, за да има някаква приемственост

новата маса до прозореца, тя пък е съвсем друг цвят, като е нова е трябвало да я съобразите с останалите дървении

а майсторите вероятно да нададат вой, защо климатикът е под прозореца, ама това вече няма връзка с темата :)
Анубис - специалист
Това за предаването е страхотно " Наместообзавеждането " :) , а , картината е добра идея с ужасно изпълнение тия дето ми я правиха се о.......... , да кажем окъкаха мнооого . мисля да и боядисам рамката кафява и да сложа картина с нещо зелено .
Всъщност новата маса е зебраното а тази в ъгъла е старата , и смятам да я вържа с масички от двете страни на дивана в същият цвят .
Килима......като нищо ще го разкарам , просто ми се стори че придава топлина на стаята . А за табуретките не разбрах точно какво ми препоръчваш , само кожа ли ?
Според теб , кои цветове са най подходящи за стените бих искал секцията да изпъкне което означава по тъмен цвят / например мише сиво / но не съм сигурен че ще ми хареса , и дали е добре да се направи стаята два цвята , няма ли да е цигания все пак искам и стаята да има някаква тежест , стил и в същото време да е уютна . Аз май много работи искам .........:)
mim - специалист
идеята е да имаш не повече от 2 водещи цвята
в момента имаш твърде много: синьо, зелено, оранжево...

според мен зебраното е напълно излишно, освен ако не искаш да смениш секцията с такова, но до колкото разбрах идеята е да не се махат много неща и да не се харчи много за ново

какво имаш предвид табуретките само кожа ли да са, колко цвята да е 1 табуретка

а килимът придава топлина да, но този е твърде малък и се губи, все едно го няма, в това му е проблемът
можеш да го сложиш срещу вратата на кухнята, на по-видно място, само че 1 по-невнимателна крачка и ще стане шейна въху паркета, така като не е застопорен :-D или да отиде при прозореца, ако идеята е там да има нещо като работен кът с бюро

вкараш ли мишото сиво ще вкараш още шарения, защото никъде другаде нямаш сиво до момента
чудя се, ако сложиш зеленото от дивана на стената зад секцията, или малко по-убито, как би седяло, защото тогава секцията определено ще изпъкне и ще кореспондира като огледало
ако го правиш, взимаш 1 възглавница и с нея до каталога с латексите, за да натъманиш цвета, никакви свободни съчинения
Анубис - специалист
убито зелено на всички стени или само зад секцията , всъщност идеята не е лоша за всички други цветове съм мислил само не и за зелено , хм...интересна логика , интересна логика ! А за табуретката си мислех по скоро кожена основа и зелена платняна възглавница...примерно , не ми се иска много да стоя върху кожа лятно време :) А за килима , къде да го набутам ???? Той работният кът или офисът ми вече е направен ама няма начин да го сложа там в кухнята не си отива , кухня с килим......най добре да убия някой , и да го използвам в класическият му криминален вариант за увиване на трупове , и в морето :lol: виж качих още една две снимки за доизясняване на картинката . И благодаря мноооого за съдействието :) нещо такова ли имаш предвид под убито зелено http://bg.fotoalbum.eu/Anubis/a298753/00000016
mim - специалист
да, такова, но само стената зад секцията
килимът може и да го сложиш между секцията и масичката

а лятно време поне едни шорти обуй, като сядаш на табуретките и няма да имаш проблеми :lol:

това горе на окачения таван нали не е лилаво
Анубис - специалист
:lol: лилаво е , всъщност е доста приятно лилаво ама.........вече не се вързва с нищо
mim - специалист
така и така ще пребоядисваш, колко му е и него да минеш :-D
вариантите са:
бяло - класика
светлото оранжево като на старата стена, ако не е много старо и помниш номера на цвета
зеленото от новата стена
същото зелено, но изсветлено с още 1/4
Анубис - специалист
имаш предвид останалите стени да си останат с старият цвят , дай някакъва друга идея цвета им е вече много изветрял , засега вече виждам нещата така :
- стената зад секцията зелено
- първото ниво на тавана със същият цвят зелено може 1/2 идеи по светло или по тъмно
- въпросът е ?
1 - стъпалото между двете нива на тавана / бяло ??? мисля че ще прави добър контраст /
2 - най високата част на тавана ??? / ако е зелено ще ми дойде в повече /
3 - останалите стени ???
mim - специалист
хайде сам, защото тук стана като чат само между двамата
няма разнообразие на идеи
аз дадох някои насоки само
а и не съм интериорен дизайнер :-D

не прави най-високата част в цвят, защото ще захлюпиш стаята, и без това до колкото виждам не е 3,50 височината, нито имаш 4м френски прозорци

може да избереш друго бледо оранжево или кремаво, да прави връзка със секцията, пък и да внесе топло
  • 1
  • 2

Тема "цветово аранжиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: