• 1
  • 2
Мнения и въпроси за хола
Анубис - специалист
права си , няма разнообразие от идеи , нещо не се изтрепаха да ми дават акъл :lol: , благодаря много за помоща все пак ми даде насока за мислене ЗЕЛЕНО :)
Хей, Анубис, ти сигурно вече си направил пребоядисването, но ако случайно още не си - защо не опиташ с жълто, недей с тези бежови нюанси, мебелите са в кафявата гама, има и бяло, и синьо. Всички стени в приятен млечно жълт цвят, ще се връзва и на кухнята, която е в оранжево. Не прави стените в два цвята, съвсем шарено ще стане, достатъчно е тавана да е бял. Жалко, че мебелите са в такъв разнороден стил и цветове. Би могъл да ги напаснеш едни към други като подмениш плотовете на бюрото и ТВ шкафа, както и етажерката на стената и страницата играеща ролята на преграда на компютърното бюро, плота на скрина. Просто трябва всичко да стане венге като това на масичката и с черен кант като нея. Няма да е много скъпо, може дори с мебелно фолио да стане, ако си склонен или с фазер в тази разцветка.
Ако се уеднаквят всички хоризонтални части /плотове/ на мебелите нещата ще са по - добре. Използвай дамаската, с която е претапициран дивана за тапициране на стола пред комп. бюро и за завеса на прозореца например. Махни тази картина от стената и всички килими, ужасно е. Вземи си малки кръгли мокетени килимчета в зеленото на дивана /има точно този убит зелен цвят в Практикер/, те са с размер около 60 см. диаметър и сложи едно пред комп. стол, едно на прехода към кухнята, едно пред скрина, може и в кухнята пред мивката или печката например, целта е да обединиш цвета на дивана с останалите части на стаята и всичко да се слее в едно. Ако няма точно същия цвят за килимчетата, може да се използва дамаската на дивана, като за основа използваш обикновен мокет или дори балатум например, а дамаската залепиш/ зашиеш отгоре.
Стените в млечно жълто, за свода над входа към кухнята остава бялото /там са супер нишите/ и тавана бял, като млечно жълтото може да се включи в челото на по - ниската част от тавана, която се пада над дивана. Картините трябва да имат жълто, зелено и кафяво в тях. Рамки, които имитират състарено дърво, патина по метал и т.н. Без синьо, без червено, без лилаво и т.н
Чакай да ти покажа за какво жълто говоря:
http://www.orgachim.bg/virtual/
Върви на интериор - хол - опция 3 - спирит
цветът е Спирит 1-12-6
Ако не ти харесва, може и по - ярко жълто да ползваш, ще стои добре, стаята е светла, мебелите също, ще изглежда слънчево и просторно, особено с белия таван. Като боядисаш само челото на тавана жълто, ще прекъснеш белия цвят и той няма да прелива в свода на кухнята, по този начин той ще изпъкне още повече, заслужава да го подчертаеш.
Анубис - специалист
интересна идея но ми се иска хола да изглежда малко по тежко , патешкото жълто ми изглежда малко деттско и несериозно , по ми отива на детска стая или кухня , а за боядисването още не съм го направил , имах малко произшествие , паднах и ме кърпиха , та ми позабавиха ремонта
А какъв цвят мислиш да ползваш ? Ако направиш всичко в зелено ще стане доста тъмно, ако ползваш точно този нюанс, който е от дамаската на дивана, може би млечен и много светъл нюанс на зеленото.
Анубис - специалист
първо мислих за някакви релефни , бежови тапети с някакви орнаменти по тях , после започнах да клоня към някакъв нюанс на зеленото от дамаската на дивана...........все още не съм решил :sad:
  • 1
  • 2

Тема "цветово аранжиране" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: