Мнения и въпроси за хола
evane - напреднал
здравейте, имате ли опит с подобно нещо:
Изображение
проблемът при мен е, че е направена предстенна обшивка с лепен ГК и няма никакви профили около вратата. старата врата е с метална каса, която няма да махам, но между касата и обшивката има 7см разстояние, което трябва да се затвори с друга каса или по някакъв начин с ГК. дайте идеи.... благодаря
Какво точно питаш ? Как се прави врата като тази на снимката, как се поставя такава врата, дали ще може да се постави такава врата в твоята ситуация или как да си запълниш фугата между старата каса и предстенната обшивка :?:

Ако въпроса ти е: искам да си сложа подобна стъклена врата, как може да стане това при положение, че нямам профили в предстенната обшивка от гипскартон ?
Щом няма профили, вратата не може да се монтира в предстенната обшивка. Предполагам може да се използва старата каса, която няма да махаш и касата на стъклената врата, по - скоро профилите, на които се монтира, може да се захванат за старата каса. Луфта, който има между старата стена и новата, може да се прикрие с гипскартон. Фирмата, която продава вратата не осигурява ли монтаж, или искате вие да си я сложите ?
Знаеш ли как се закрепят профилите, на които се държи въпросната врата, ако е в тавана ив пода, а не в стените, тогава не ти е проблем да се сложи, тя няма да натоварва гипскартона :yawinkle:
evane - напреднал
:lol:
личи си, че съм слънчасала - не съм си задала въпроса :lol:
но въпреки това съвсем точно сте ме разбрали
засега най - лесен ми изглежда вариантът с долно и горно захващане на вратата - към пода и тавана
получих няколко оферти - около 700лв с монтаж, но фирмите предлагат само матиране на стъклото или оцветяване в плътен цвят
мисля да си нарисувам сама картинката с безцветния финиш на спирит ефекта на оргахим и акрилни бои
остава отворен въпросът със затварянето на картона - нямам идея как да стане - ua няма смисъл, а и няма начин в процепа да успеем да го сложим, дали ще стане с 2 ud-та?
maroka - специалист
evane написа:
:lol:
личи си, че съм слънчасала - не съм си задала въпроса :lol:
но въпреки това съвсем точно сте ме разбрали
засега най - лесен ми изглежда вариантът с долно и горно захващане на вратата - към пода и тавана
получих няколко оферти - около 700лв с монтаж, но фирмите предлагат само матиране на стъклото или оцветяване в плътен цвят
мисля да си нарисувам сама картинката с безцветния финиш на спирит ефекта на оргахим и акрилни бои
остава отворен въпросът със затварянето на картона - нямам идея как да стане - ua няма смисъл, а и няма начин в процепа да успеем да го сложим, дали ще стане с 2 ud-та?
Има и вариант за бяло (прозрачно) стъкло, което в последствие можеш сама да декорираш. Възможно е да се направи шаблон (фолио) с мотиви по твой избор.

Тема "помощ за стъклена врата?" | Включи се в дискусията:


Сподели форума:

Бъди информиран. Следвай "Направи сам" във Facebook:

Намери изпълнител и вдъхновения за дома. Следвай MaistorPlus във Facebook: